Doğan’dan kadınlara özel kompleks müjdesi

İzmit Belediye Başkanı Dr Nevzat Doğan Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bayan basın mensuplarını Wes Otel’de ağırladı.Kadının toplumun temel taşı...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr Nevzat Doğan Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bayan basın mensuplarını Wes Otel’de ağırladı.

Kadının toplumun temel taşı ve ailenin en önemli unsuru olduğunu belirten İzmit Belediye Başkanı Dr Nevzat Doğan “Geleneksel Türk toplumunda kadın daima batı ve doğudaki diğer örneklerinden oldukça ileride olmuştur. Cumhuriyetin ilanından sonra kadınların sosyal kültürel ve ekonomik hayata katılımı ile ileri düzeye ulaşmıştır. Atatürk, “Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır” sözüyle Türk kadınının bugününü tarif etmiştir. Peygamber efendimiz de Kadınlar konusunda Allah’tan korkun çünkü sizler onları Allah’ın emanetiyle aldınız hadisinde kadının önemini vurgulamıştır” şeklinde konuştu.

KADINA ÖZEL YAŞAM MERKEZİ
2011 yılının ikinci 6 ayında hayata geçirilecek kadın sosyal yaşam merkezi projesinden bahseden Doğan, “Türkiye’de ve Avrupa’da örneğini görmediğimiz bir proje hayata geçiriyoruz. İçinde fıtness salonu, konferans salonu, cafe, restaurant, kütüphane, kriz merkezi, üretim atölyeleri, derslikler ve kadın sığınma evininde içinde bulunduğu cephanelik mevkiinde 40 dönümlük arazi üzerinde kadınlarımıza özel bir yaşam merkezi oluşturacağız. Projesini tamamladığımız bu merkez için yaklaşık 5 milyon TL bütçe oluşturduk” dedi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bayan basın mensupları ile yemek yiyen Doğan, yemek sonrasında basın mensuplarına ayna hediye etti.

09 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR