Alo E-Atık Ekibi hizmetinizde

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar 85 ton e-atık toplandığı kaydedildi. Yetkililer, elektr...

BÜYÜT

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar 85 ton e-atık toplandığı kaydedildi. Yetkililer, elektronik atıklar içeresinde başta cıva olmak üzere ağır metaller bulunduğunu belirterek “Bu atıklar kontrolsüz şekilde atıldığında havayı, suyu ve toprağı kirleterek çevre felaketlerine yol açmaktadır. Bu gerçekten hareket eden İzmit Belediyesi 5 yıldan beri evlerden, işyerlerinden, kamu kurum ve kuruluşlarından elektronik atık toplayarak bunların geri dönüşümünü sağlamaktadır.  Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın da büyük destek verdiği çalışmalarımızı bundan sonra da devam ettireceğiz” dediler.

 

318 00 77 NUMARLI TELEFONU ARAMAK YETERLİ

İzmit Belediyesi yetkilileri, ev ve işyerlerinde kullanılmayan, buzdolabı, çamaşır makinası, televizyon, bilgisayar, yazıcı gibi elektronik eşya bulunanların 318 00 77 numaralı telefonu aramaları halinde bunların belirtilen adresten alındığını da söylediler.

Bu arada İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından son bir ay içerisinde 6 ev, 3 işyerinden 5 adet çamaşır makinesi, 5 adet buzdolabı, 16 adet monitör, 4 adet yazıcı, 10 adet bilgisayar kasası, 6 adet klavye ile çok sayıda çeşitli küçük elektronik eşya alındığını öğrenildi.

26 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR