MHP, Fikri Işık hakkında gensoru verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilatı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık hakkında gensoru önergesi verdi. MHP Kocaeli Milletvekili Lüt...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilatı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık hakkında gensoru önergesi verdi. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın hazırladığı gensoru önergesinin nedeni Gebze Muallim Köye yapılacak “Bilişim Vadisi”nin alt yapı ihalesi.

 

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE MECLİSTE GÖRÜŞÜLECEK

Vadinin alt yapı işini Haldız İnşaat’ın almasıyla ilgili Fikri Işık’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Lütfü Türkkan, bu kez de hazırladığı gensoruyu MHP Grubuna sundu. Türkkan tarafından hazırlanan gensorunun önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.


“TÜRLÜ OYUNLARLA KAZANDI”

Türkkan’ın önergesinde, “Gebze’ye yapılacak olan “Bilişim Vadisinin” alt yapı ihalesini bu konuda hiçbir tecrübesi olmayan bir firmanın türlü oyunlarla kazanmasından vesile olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık hakkında Anayasa’nın 98’inci ve 99’uncu, İçtüzüğün 106’ncı maddeleri uyarınca gensoru açılmasını MHP Grubu adına arz ve talep ederiz” ifadelerine yer verildi.


“ERGÜN ZAMANINDA KARAR ALINDI”

Lütfü Türkkan, “3 milyon metrekareden fazla alana kurulacak, 420 futbol sahası büyüklüğündeki Türkiye’nin ilk Bilişim Vadisi için 2010 yılında harekete geçilmiş, 2012 yılında Bilişim Vadisi’nin Gebze’ye yapılması kararlaştırılmıştır. Bu karar Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı, Nihat Ergün’ün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde alınmıştır. Kamuoyuna 2023 vizyon projelerinden biri olarak gösterilen Türkiye’nin ilk bilişim vadisine 150 bin AR-GE personelinin istihdam edileceği duyurulmuştur” dedi.


“İHALE OLDU BİTTİYE GETİRİLDİ”

Gebze Muallimköy’e yapılacak Bilişim Vadisi`nin alt yapı işi için aralarında Haldız İnşaat’ın da olduğu birkaç firmaya göstermelik olarak davet mektubu gönderildiğini ekleyen Türkkan, “İhaleyle ilgili başka teklif veren olmadığı için ihale daha önce alt yapı deneyimi olmayan Haldız İnşaat’a kalmıştır. Bilişim Vadisi’nin alt yapı işi ihalesinin oldubittiye getirilerek Haldız İnşaat’a verildiği apaçık ortadadır. Türk milletine ait olan bir kaynak daha yine Ali Cengiz oyunuyla iktidar yandaşı bir firmaya peşkeş çekilmiştir” şeklinde konuştu.

 

“İKTİDAR YANDAŞ İŞADAMLARINI ZENGİNLEŞTİRİYOR”

Lütfü Türkkan son olarak, “Ülkemizde bu alanda ön deneme olarak kabul edilen teknoparklar bile tam olarak işlevini yerine getiremezken projenin bugüne kadar hiçbir alt yapı deneyimi olmayan bir firmaya ihalesiz verilmesi iktidarın yandaş işadamlarını daha da zenginleştirme politikasının en güzel örneğidir” ifadelerine yer verdi.

25 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR