Işık “Sorunları birlikte çözeceğiz”

Dilovası’nda STK temsilcileri ile görüşen Milletvekili Fikri Işık “Bu toplantılarımıza devam edeceğiz ve sorunlarımızı birlikte çözüme kavuşturacağız”...

BÜYÜT

Dilovası’nda STK temsilcileri ile görüşen Milletvekili Fikri Işık “Bu toplantılarımıza devam edeceğiz ve sorunlarımızı birlikte çözüme kavuşturacağız” dedi.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Dilovası’nda Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile görüşerek görüş, öneri ve sorunlarını dinledi. Işık’a AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Nalbant, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri eşlik etti.
Tavşancıl Sahil Restaurant’ta gerçekleşen programda Işık öncelikle Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin sorunlarını dinleyerek gündem hakkında değerlendirmeler yaptı. STK Temsilcileri Kocaeli’nin özellikle de Dilovası’nın sanayiye doyduğunu söyleyerek daha fazla sanayi ve liman istemediklerini dile getirdiler. STK temsilcileri Işık’a yaklaşık altı ayda bir Dilovası’nda sivil toplum kuruluşları ile toplantı yapmasından dolayı teşekkürlerini dile getirdiler.

İLK EĞİTİM KAMPÜSÜMÜZÜ
DİLOVASI’NDA YAPTIK
Işık, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine Dilovası konusunda ilgileri ve özverileri için teşekkür ettikten sonra yaptığı konuşmada “İktidara geldiğimiz günden bu güne kadar Dilovası bizim için hep özel bir yer ifade etmiştir. Dilovası bugün Kocaeli’nin en çok yatırım alan ilçelerinden biri haline geldi. Kocaeli’de ilk eğitim kampüsümüzü Dilovası’nda yaptık. Okul inşaatlarımızın yapımları devam ederken yapılması planlanan okulların projelerini ve ihaleye çıkma süreçlerini de aynı yoğunlukta takip ediyoruz. Büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyemizde aynı hızda yatırımlara devam ediyorlar. Altı ayda bir yaptığımız bu toplantılarda sizden aldığımız problemleri yetkili yerler ile görüşerek çözüme kavuşturuyoruz. Bu toplantılarımıza devam edeceğiz ve sorunlarımızı birlikte çözüme kavuşturacağız” dedi.

FATİH MAHALESİ İLE ÖZEL TOPLANTI
Fikri Işık sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile görüştükten sonra Fatih Mahallesi Muhtarı Mustafa Yılmaz ve mahalle halkı tarafından seçilen 10 kişilik temsilci heyeti ile özel görüşme yaptı. Fatih Mahallesi temsilcileri Işık’a Adatepe’de özel bir firma tarafından kesilen ağaçlardan duydukları rahatsızlığı dile getirirken mahallenin diğer sorunları ile ilgili de bilgi verdiler. Temsil heyetini tek tek dinleyen Işık, valilik be bakanlıkla konuyu görüştüklerinin ve yakından takip ettiklerini söyledi.

17 Haziran 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR