Büyükşehir 380 kamerayla kenti izliyor

Büyükşehir belediyesi, şehrin yoğun olarak kullanıldığı noktalara kent güvenliği için 380 adet kamera yerleştirdiKocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin...

BÜYÜT

Büyükşehir belediyesi, şehrin yoğun olarak kullanıldığı noktalara kent güvenliği için 380 adet kamera yerleştirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin güvenliğinin sağlanması için vatandaşların yoğun olarak kullandığı belli noktalara kameralar yerleştiriyor. Adnan Menderes, Mimar Sinan, Turgut Özal, Seka gibi üst geçitlerde, terminaller, iskeleler, sekapark, ücretsiz otopark alanı noktalarına yerleştirilen kameralar 380 sayısına ulaştı. 2012 yılında sayısı ve kapsamı artırılacak çalışma için Kent Güvenlik Kameraları Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

380 KAMERA MEVCUT
Büyükşehir Belediyesi, MOBESE sistemine alternatif olacak ve kendi bünyesinde yürüteceği kent güvenlik sistemini 2011 yılında hayata geçirmişti. Daha önce Kocaeli’deki halkın yoğun olarak bulunduğu yerlere yerleştirilen 59 kamera ile başlanan Keg- Kam adı verilen proje hızla genişliyor. Kent güvenliğini sağlamak amacı ile hayata geçirilen projede şu an için kamera sayısı 380’e ulaştı.

2012’DE 300 KAMERA DAHA
Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Şube Müdürlüğü İletişim Ağları Servis Şefi, Bilgisayar Yüksek Mühendisi Hüseyin Çit şu an için kentin önemli noktalarına 380 kamera yerleştirdiklerini bu sayının 2012 yılı içinde 300 adet daha artırılmasının planlandığını belirtti. 55 tanesi IP, 315 tanesi analog, 10 tanesi ise şehir kamerası olan sistem Büyükşehir Belediyesi serveri ile izlenebiliyor. Kameralar suç tespitinde bile kullanılıp gerekli görüldüğü durumlarda güvenlik güçlerinin olay mahalline daha hızlı şekilde ulaşmasını sağlıyor.

30 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR