Karşıyaka Tüpraş Lisesi’nden bir proje daha

Karşıyaka Tüpraş Çok Programlı Anadolu Lisesi, 2006 yılından beri sürdürdüğü Avrupa projelerine Plastic-S-Kills (Plastikler öldürür) projesi ile bir...

BÜYÜT

Karşıyaka Tüpraş Çok Programlı Anadolu Lisesi, 2006 yılından beri sürdürdüğü Avrupa projelerine Plastic-S-Kills (Plastikler öldürür) projesi ile bir yenisini daha ekledi. Daha önce Ağustos ayında açıklanan "Geleceğim İçin Pratik Eğitimimi Avrupa'da yapıyorum" isimli Erasmus + KA1 projesinden sonra ERASMUS + KA2 projeleri başlığında da  projelerinin kabul edilmesinin mutluluğunu yaşıyorlar.

 

TOPLAM 64 ÖĞRENCİ YURTDIŞINA ÇIKACAK

Okulun cefakar ve vefakar öğretmenlerinin desteği ile bu projenin kabul edildiğini belirten proje Koordinatörü Hüseyin Gürlagap, çalışmalarını aynı şekilde devam ettirerek yurtdışında okullarını ve ülkemizi temsil edeceklerini belirtti. Bu proje çerçevesinde 24 öğrenci ile 8 öğretmen yurtdışına çıkacak olup diğer proje ile toplamda 64 öğrenci ile 15 öğretmen yurtdışına çıkacak.

 

BÜTÇE 31470 EURO

Bütçesi 31 bin 470 Euro olan proje süresince geliştirilecek teknik ve entelektüel beceriler sayesinde toplumda farkındalık oluşturmak ana hedef. Projenin başlığı da olan "plastik öldürür" sloganı uyarınca plastik poşetlerin insan hayatına vermiş olduğu zararlı etkiler ön plana çıkarılacak. Hedef gruplar arasında öğrenciler, okul toplulukları,  yerel ve ulusal toplumlar yer almakta.

08 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR