Osman Pepe, siyasi tecrübesini paylaştı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Akademik Okullar’da Siyaset Okulu’nun b...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Akademik Okullar’da Siyaset Okulu’nun bu haftaki konuğu Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe oldu. Türkiye’de siyaset yapma tecrübesi ve 28 Şubat süreci hakkında gençleri bilgilendiren Pepe, katılımcılara siyasi tecrübelerini de aktardı.

 

“TARİHİMİZİ BİZE YANLIŞ ÖĞRETTİLER”

Siyasette aktif olabilmek için yakın tarihi çok bilinmesi gerektiğini belirten Pepe, “Türkiye’deki çoğu üniversite mezunları, doçentler, profesörler, siyasetçiler kısacası kendine aydın diyen kesimin birçoğu son 150 yıllık tarihimizi bilmiyor. Çünkü tarih kitaplarında bizlere tarihimizi hep yanlış öğrettiler. Bizlere dayatma tarih kitapları okutup yanlış bilgilendirdiler. Tarihini bilmeyen, tarihini özümsememiş hiçbir milletin ayakta kalması mümkün değildir. Rüzgâr nereden eserse o milleti o tarafa savurur” şeklinde konuştu.

 

“BÜYÜK HEDEFLERİNİZ OLSUN”

Pepe, “Küresel sermaye sahipleri, para gücünün yanında medya gücünü de kullanarak; ‘siyasetin kurallarını ben koyarım’ düşüncesindeydiler. Ülkeyi böyle hedefleri olan insanlardan kurtarmak için, temiz insanların siyaset yapması gerekiyor. Hedefleriniz büyük olsun. Küçük şeylerle kendinizi avutmayın. Osman Gazi’nin, Orhan Gazi’nin hedefi küçük olsaydı kurulan imparatorluk 600 sene ayakta kalmazdı” açıklamasını yaptı.

02 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İZMİTLİ - İLK DERS SİYASETLE NASIL KÖŞE DÖNÜLÜR.

İKİNCİ DERS İKİ TERSANE NASIL ALINIR.

ÜÇÜNCÜ DERS İNSANLAR NASIL KANDIRILIR.

DÖRDÜNCÜ DERS İZMİTİ NİÇİN TERK ETTİ.

Yanıtla . 0Beğen 02 Mart 16:08
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR