CHP Genel Merkezi Kocaeli’yi yokladı

CHP MYK üyesi Eroğan Toprak ve Parti Meclisi üyeleri Ali Özpolat ve Sacit Yıldız dün ilimize gelerek il ve ilçe örgüt yöneticileri ile görüştü. 43 ada...

BÜYÜT

CHP MYK üyesi Eroğan Toprak ve Parti Meclisi üyeleri Ali Özpolat ve Sacit Yıldız dün ilimize gelerek il ve ilçe örgüt yöneticileri ile görüştü. 43 aday adayı hakkında bilgi toplayan ve aday adaylarıyla birebir görüşme imkanı bulan genel merkez yöneticileri Kocaeli’nin ilk 11’ini belirlemek için rapor hazırlayacak.

CHP il ve ilçe örgütleri dün KYÖD Sosyal Tesisleri’nde saat 10.00’da bir araya geldi. Programa göre saat 10.00’da genel merkez heyetiyle görüşecek olan örgütler (İzmit, Derince, Gölcük, Başiskele ve Kartepe ilçe örgütleri) arasından İzmit ilçe örgütü salona ilk gelen örgüt oldu. İlçe başkanlarından da salona ilk Kartepe İlçe Başkanı Harun Güneş geldi. Sabah 09.00’da salona gelen Güneş, salonun hazırlanmasına ve programın organizasyonuna da yardımcı oldu.

ULUGÜN’LE GELDİLER
Saat 10.00 itibariyle salona gelmeye başlayan partilileri kapıda Asude Özkan, Arzu Türkkal, Hüseyin Erol ve Kemal İlter karşıladı. KYÖD organizasyon yapısını da il yöneticileri Ahmet Özmet, Haşmet Belen, Cihat Altunyuva ve Yavuz Ulugün yaptı. Kapı girişinde imza veren ve iletişim bilgilerini yenileyen partililer daha sonra salonda kendilerine ayrılan kısımlarda beklemeye başladı. Genel merkez yöneticileri salona saat 10.17’de Yavuz Ulugün’le birlikte geldi.

7 TEMEL KRİTER
Kendilerine ayrılan yoklama odasını denetleyen genel merkez heyeti daha sonra basın mensuplarına program öncesinde kısa bir açıklama yaptı. Genel merkez heyeti adına basın mensuplarının sorularını cevaplayan MYK üyesi Erdoğan Toprak şöyle konuştu “Ellerimizde forumlar var. 7 temel kriterle sorularımızı belirttik. Buraya sadece partililerle görüşmeye değil, partili partisiz herkesin görüşlerini almak için geldik. Amacımız partimize ve ülkemize fayda sağlayacak isimleri de parlamentoya taşımak.

MÜLAKAT OLMAYACAK
Gün içerisinde sivil toplum kuruluşlarıyla da temasa geçeceğiz. Partimiz de Kocaeli’nde kamuoyu yoklaması yapacak. Altını çizmek istiyorum, bugün (dün) burada yapacağımız şey mülakat olmayacak. Partimizi parlamentoda Kocaeli’nden kim temsil edecek onu belirlemek istiyoruz. Kocaeli il örgütümüz çok değerli bir örgüt. Gebze mitinginde bunu daha iyi gördük. Gece gündüz çalıştılar. Başarılı çalışmalarından dolayı il başkanımız Yalçın Kuşkan’a teşekkür ediyorum.

SÜRE SORUNUMUZ YOK
Süre ve zaman sorunumuz yok. Kocaeli’ni dinleyene ve anlayana kadar Kocaeli’ndeyiz.”. Belirledikleri 7 kriterin sorulması üzerine ise Toprak “7 kriter bırakın bizde kalsın. Kamuoyu yoklaması hakkında da bilgi veremiyorum. Biliyorsunuz bu çok gizli. Ben bile ne olacağını bilmiyorum” dedi. Basın mensuplarına yapılan açıklamanın ardından yoklama çalışmalarına hemen başlayan genel merkez heyeti ilk olarak Derince İlçe Başkan Yardımcısı Hulusi Çelik yoklama için salona ilk giren isim oldu.

TOPRAK ADAY ADAYLARIYLA GÖRÜŞTÜ
Çelik’in görüşmesi devam ederken Erdoğan Toprak salondan çıktı. KYÖD sekreteryasının bulunduğu odaya giren Toprak burada Av. Tacettin Değer ile özel bir görüşme yaptı. Daha sonra buradan ayrılmayan Erdoğan Toprak aday adaylarını burada ağırladı. Aday adayları ile tek tek görülen Toprak ilk olarak Haydar Akar ile görüştü. Akar’ın ardından diğer aday adayları da sırayla Erdoğan Toprak ile görüştü.

KLAVUZ GÖREVİ GÖRECEKLER
Toprak’ın aday adaylarıyla görüştüğü sırada KYÖD küçük toplantı salonunda Ali Özpolat ve Sacit Yıldız il yönetimi ve ilçe yönetimlerini yokluyorlardı. Yıldız ve Özpolat partililere dağıttıkları özel formlarda milletvekili görmek istedikleri en az 6 kişiyi yazmalarını ve görmek istemedikleri isimlerini yazmalarını istedi. Saat 10.30’da düzenli bir hal alan merkez yoklaması aday adayları ve ilçe yöneticilerinin salona düzenli girişiyle sorunsuz bir şekilde devam etti. Kocaelililer’in ve partililerin görüşlerini alan genel merkez heyeti daha sonra Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne doğru hareket etti. İlimizde edindikleri bilgileri genel merkezle paylaşacak olan heyet ilimiz 11 kişilik milletvekili aday listesinin hazırlanmasında kılavuz görevi görecek.

HEYETİN YÖNETİCİLERE SORDUĞU SORULAR

1 - Kimleri milletvekili olarak görmek istiyorsunuz?
2 - Kimleri milletvekili olarak görmek istemiyorsunuz?
3 – CHP’nin iyi olduğu ilçelerden kötü olana doğru sıralar mısınız?
4 - Kocaeli'de oylarımızı artırmamız için ne yapmalıyız?
5 - Sizce seçim çalışmaları nasıl olmalı?
6 - Milletvekili sıralaması yapılırken neleri dikkat edilmeli?
7 - Eklemek istediğiniz görüşleriniz nelerdir?

02 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR