Şişmanoğulu: Genel Merkez yargısız infaz yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından bir süredir teftiş çalışmalarının sürdüğü Kızılay Kocaeli Şubesi’nde Muzaffer Şişmanoğlu ve yönetimi görevden alınmıştı...

İçişleri Bakanlığı tarafından bir süredir teftiş çalışmalarının sürdüğü Kızılay Kocaeli Şubesi’nde Muzaffer Şişmanoğlu ve yönetimi görevden alınmıştı. Üç dönemdir şube başkanlığı görevini yürüten Şişmanoğlu’nun görevden alınması ile birlikte Ankara Kızılay Genel Müdürlüğünden 18 Temmuz Pazartesi günü itibariyle Başmüfettiş Celil Özdoğru ve Müfettiş Yardımcısı Mehmet Murat Bilici görevlendirilmişti.

 

“DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYORUZ”

Süreçle ilgili gazetemize basın açıklaması yollayan Muzaffer Şişmanoğlu, savcılığı suç duyurusunda bulunulmadığını kaydederek, “Genel Merkez kararı ile 14 Temmuz tarihinde görevden alınmış ve üyelik kaydımız silinmiştir. Genel Merkez yönetim kurulu kararında savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı kararı yoktur. Tarafımıza herhangi bir tebligat ulaşmamıştır. Yürütmeyi durdurmak için Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açmaya hazırlanmaktayız” dedi.

 

“GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMADIM”

Şişmanoğlu ve ekibi hakkında görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma gerekçeleri ile soruşturma başlatılacağı haberlerine yanıt veren Şişmanoğlu, “Şube çalışanı muhasebeci Bilal Kaya ve Genel Hizmet Yöneticisi Burçak Aydın birlikte, beni ve yönetim kurulunun güvenini kötüye kullanmışlardır. Burçak Aydın’da, Bilal Kaya’da, sekreter Zeynep Koşum’da yönetim kurulu tarafından verilmiş yardım yapma ve makbuz düzenleme yetkisi vardır” şeklinde konuştu.

 

“İFTİRA ATILDI”

Muzaffer Şişmanoğlu, “Muhasebeci Bilal Kaya’nın müfettişlere verdiği ifadesinde makbuzu yardım alan kişiye boş olarak imzalatarak kişinin eline 50 TL verip, makbuza 250 TL yazdığını itiraf etmekte. Bu durum müfettişler tarafından ortaya çıkarılınca, ‘Bu işi başkan talimatıyla yaptım. parayı Başkana verdim’ iftirasında bulunmuştur. Bu konuda yazılı ve sözlü hiçbir talimat yoktur. Muhasebeci Bilal Kaya tamamen kendi el yazısı ile makbuzları hazırlamış, yardım alan kişilere imzalatmıştır” dedi.

 

“YÖNETİMİN DE SUÇU YOK”

Bunun çok çirkin bir iftira olduğunu ekleyen Şişmanoğlu, “Makbuzlardan sorumlu olan Burçak Aydın, yardım verilen makbuzları kontrol etmeliydi. Yönetim kurulu üyeleri de ihaleye fesat karıştırma suçunu işlememişlerdir. İhale öncesinde ve ihale esnasında ihale evrakları Genel Hizmet yöneticisi Burçak Aydın tarafından Genel Merkezden temin edilerek hazırlanır. Yine Burçak Aydın tarafından ihale komisyonunu önüne sunulur. İhale komisyonu bu belgelere göre ihaleyi gerçekleştirir. Ortada bir suç varsa yılda 40 bin lira civarında maaş alan bu kişinin görevini doğru yapmamasından kaynaklanmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

“KIZILAY’A KÜSMEYİZ”

Müfettişlerin sadece çalışanların beyanları ile hareket ettiğini ekleyen Muzaffer Şişmanoğlu, “Tarafına para geçirdiğini itiraf eden muhasebeci Bilal Kaya ile şube hizmetlerinin tümünden sorumlu Burçak Aydın şubede görevleri başındadır. Bu durumu çok tuhaf karşılamaktayız. Gönüllüler görevden alınmıştır. Üstelik Kızılay tüzüğüne aykırı olarak üyelik kayıtları da silinmiştir. Görevden alınma dernekler kanununa göre Hâkime ait iken Genel Merkez yönetim kurulu yargısız infaz yapmıştır. Yüce yargı doğrusunu bulacak, haklılığımızı ortaya çıkaracaktır. Birkaç yıllık Kızılaycıların yaptıkları ile Kızılay’a küsmeyiz” dedi. 

09 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR