“Yukarı Hereke bana emanet”

        CHP Körfez Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Başar, Yukarı Hereke Birlik ve Beraberlik Yardımlaşma Derneği’nin daveti üzerine bölgeye bir...

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP Körfez Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Başar, Yukarı Hereke Birlik ve Beraberlik Yardımlaşma Derneği’nin daveti üzerine bölgeye bir ziyarette bulundu. Başar’a ziyaretinde Yrd. Doç. Dr. Ömer Kurtaş, Dr. Aykut Çelik, Ayten Kuşkonmaz ile meclis üyesi adayı Fevzi Canbaz da eşlik etti.

 

DOSYA TESLİM EDİLDİ

Dernek başkanı Servet Kurhan, CHP’li adayı Reşat Başar’a şikayet ve taleplerini aktararak bölgenin sorunları ile ilgili bir dosya verdi. Hazırlanan çalışmaya göre bölge halkının, 24 saat acil servis hizmeti verecek bir sağlık merkezi, hasta nakli için ambulans, ulaşım, İMES yolu, işsizlik, başıboş hayvanlar ve çevre kirliliği gibi sorunların çözülmesini istiyor.

 

SOSYAL ALAN YOK

Öte yandan Yukarı Hereke’nin hizmet alamadığını da sözlerine ekleyen dernek başkanı Kurhan, taş ocaklarının büyük sorun olduğunu, çocuk ve gençlere yönelik sosyal alanların bulunmamasının eksikliğini yaşadıklarını, ayrıca bölgenin bir kapalı pazara ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

 

YUKARI HEREKE’YE

ÖNEM VERECEĞİZ

CHP adayı Prof. Dr. Reşat Başar ise göreve geldiklerinde projelere hizmette geri kalmış bölgelerdin başlayacaklarını söyledi. Yukarı Hereke’nin adeta dışlandığını dile getiren Başar, “Oy hesabı yapmayacağız. Göreve geldiğimizde burasını şantiyeye çevireceğiz. Çünkü mağdur edildiniz. Projelerimizin önemli bir kısmı Yukarı Hereke için planlandı. Tüm ihtiyaçlar saptanıp projelendirildi” diye konuştu.

 

26 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR