İZAYDAŞ’ta arabulucu dönemi!

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Adapazarı Şubesi ile Büyükşehir iştiraklerinden İZAYDAŞ arasında yapılan sözleşme görüşmelerind...

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Adapazarı Şubesi ile Büyükşehir iştiraklerinden İZAYDAŞ arasında yapılan sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Kurum adına Tes-İş ile işveren sendikası Yerel-Sen arasında başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde yapılan beş oturumda anlaşmaya varılamayınca arabulucu dönemi başladı.

 

8 MADDEDE TAKILDILAR

28 Mart’ta yasal sürecin tamamlandığı sözleşme görüşmelerinde toplam 8 maddede uzlaşının sağlanamadığı ifade edildi. Kalan maddelerde ise sorumluların kapsam dışına alınması, haftalık çalışma süreleri, vardiyacıların vardiya dönüşünde işe gelişlerindeki mesai uygulanması sorunu ve tatillerde çalışma ücretlerinin yeniden düzenlenmesi taleplerinin yer aldığı bildirildi.

 

13 TL ZAM TALEP EDİLDİ

Konu hakkında bir açıklama yapan Tes-İş Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, “TİS’in bir pazarlık olduğunu biliyoruz. Fakat geçmiş yıllardaki sözleşmelerde karara bağlanmış maddelerden vazgeçmemiz mümkün değil. Bu maddeler 4 dönemdir uygulanıyor. Aynı zamanda ücretle ilgili birinci ve ikinci altı aylık teklifler yapıldı. Biz ilk yılda taban tavan ayarlaması yapılarak yevmiyelere seyyanen 13 TL zam talep ediyoruz” dedi.

 

“ANLAŞMA SAĞLANIR”

İZAYDAŞ’ın doğayı ve çevreyi korumakla ilgili önemli hizmetler yaptığını dile getiren Kabaloğlu, “Çalışan arkadaşlarımız ağır ve tehlikeli bir iş kolunda görev yapıyor. Haliyle şartları her işyerine benzemiyor. Sözleşmenin bağıtlanması için 20 günlük bir zamanımız var. Yüksek hakeme gitmeden işverenle masada anlaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

04 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

İZMİTLİ - İZAYDAŞ PARALELCİ PERSONELDEN KURTARILMALI

Paralel yapı elemanları İzaydaş'ı içten,içe bitirip kendilerine servet yapıyorlar ve yeni iş zeminleri hazırlıyorlar!...Atık gelmemesinin sebeplerinden biri bu elemanların Atık taşıma,Depolama geri dönüşüm vb.firmalarla omuz,omuza olmalarıdır.Sürekli atıkları bu özel firmalara taşıtıyorlar,bu firmalarda Atık üreticilerinden Atıkları başka yerlere yönlendiriyorlar,Yani İzaydaş kendi içinden darbe yiyiyor.Bu elemanlar başka firmaların lehine çalışıyorlar!

Zaten Hafriyat alanlarında bile başarılı olamayan bu elemanlardan biri Satınalma-İhalelerin başına getirildi,Para muslukları,Teknik ve İdari müdürlükler bütün koltukları ele geçirdiler.Büyükşehir ve Kurumlarında Paralel yapı ile mücadele yok!..Aksine PARALEL YAPI elemanları gün geçtikçe her yeri ele alıyor,geçiriyorlar ve bazıları daha iyi yerlere getiriliyorlar.

Yanıtla . 0Beğen 04 Nisan 16:32
03

Emek - İzaydaş çalışanı mağdur...

İzaydaş;Tehlikeli atık yakma bertaraf fabrikası.İzaydaş çalışanları yurtdışında olduğu gibi erken emeklilik hakkı istiyor.Yurtdışındaki fabrikalarda çalışanlar:15'yıl hizmet akti sonunda ağır iş kolundan emekli oluyorlar,İzaydaşlı Türkiye'de bazı iş kollarında uygulanan erken emeklilik (fiili hizmet zammı)'hakkı istiyor.Çalışanlar çevre ve canlılar için sağlıklarından feragat ediyorlar,onları ne gibi hastalıklarının beklediği bilinmiyor.Normal çalışma süresi İzaydaş çalışanları için çok fazla.

Yanıtla . 0Beğen 04 Nisan 16:32
02

Kunta kinte - İsteyen sendikalı olabilmeli...

Müdürler haricinde isteyen çalışan sendikalı olabilmeli..Bu hak diktatörlük gibi baskı rejimi yapılıp insanların çalışanın elinden alınamaz o zaman sendikaların ne anlamı kaldı!..Örgüt üyeleri sendikal haktan mahrum edilemez.Sizin yaptığınız tam bir zulüm ve faşist yönetim şekli nerede sizin Müslümanlığınız siz demekki sözde Müslümansınız.İnsanlara baskı yaparak,yıldırarak onların hür,özgür ve seçim haklarını,örgütlü çalışma haklarının ve hatta düşüncelerine baskı yapıyorsunuz..Zalimsiniz,zalim.

İnsanlara baskı yaparak,yıldırarak onların hür,özgür ve seçim haklarını,örgütlü çalışma haklarının ve hatta düşüncelerine baskı yapıyorsunuz..Zalimsiniz,zalim...Unutmayın zalimler;Zalimin zülmu varsa,Mazlumun ALLAH'ı var,ALLAH'ı.

Yanıtla . 0Beğen 04 Nisan 16:32
01

YORGUN EMEKLİ - Önce İş sağlığı güvenliği kağıt üzerinde kalmasın Sn.KABALOĞLU

İş sağlığı falan yok bu kurumda...Sadece kağıt üzerinde yazılı çalışanların işi Allah'a kalmış bir fabrika.(Tank patlayacak diye yönetici tayfasını uyarmış arkadaşımız,Hiçbiri Sosyal medyada dolaşmaktan koltuklarından popolarını kaldırmamışlar)'Sayın Genel Müdürün etrafındaki yöneticilerin tümünün gözü para ve makamdan başka bir şey görmüyor,insanlıktan bi haberler,insanlıktan çıkmışlar!..

İnsana zerre kadar değer yok,ne halin varsa bak başının çaresine anlayışı hakim,dayısı olanı koruma altına alıyorlar (Son örneği;Gaffar ÇAMUR)...Olmayan çok zor durumda kalsada,sürünsede zorda olsa...Evine,Ailesine ekmek getirmek,Geçinebilmek için çalışmak zorunda Ekmek parası...Sayın KABALOĞLU;Özel Sağlık sigortasıda gerekli tabiki önce çalışanın korunmasını sağlayınız ve SİRMEN'dönemi gasp edilmiş hakları geri alınız ve mevcut kazanılmış hakları muhafaza ediniz.

Kalan arkadaşların her geçen gün bu yönetimle,emeği sömüren zihniyet sayesinde işleri zorlaşmakta gerçekten Allah'yardımcıları olsun.

Dik durunuz,omurgalı olunuz,omurgasız sendikalar,sendikacılar gibi olmayınız lütfen sizede bu yakışır.Sayın başkan siz yeterki dik durunuz biz emekçiler o dinazorları İzmit sokaklarında gezdirmeyiz,hayatı yaşanmaz kılarız onlara,her an korku içinde yaşarlar...Öyle bir dünya yok artık o devirlerin,saltanatın sonu dinazorlar.Siz sözden anlamıyorsanız sizi bu rüyadan başka yollarla uyandıracağız artık siz kaşındınız,siz.

Yanıtla . 0Beğen 04 Nisan 16:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR