Nakliyat-İş Sendikası, Yurtiçi Kargo'yla ilgili açıklama yapacak

Türkiye Devrimci Kara Nakliyat İşçileri Sendikası Nakliyat-İş tarafından Yurtiçi Kargo ile ilgili açıklama yapıldı. Yurtiçi Kargo’da örgütlenme çalış...

Türkiye Devrimci Kara Nakliyat İşçileri Sendikası Nakliyat-İş tarafından Yurtiçi Kargo ile ilgili açıklama yapıldı. Yurtiçi Kargo’da örgütlenme çalışmalarını sürdürmekte olan Nakliyat-İş Sendikası Yurtiçi Kargo’nun Kartepe Şubesinde gerekli çoğunluğu sağlayarak yetki için Çalışma Bakanlığına başvuru yaptı. İşverenin işçilerin sendikalı olduğunu öğrendikten sonra kanunsuz lokavt uygulayarak şubeyi kapattığını kaydeden Nakliyat-İş Sendikası işçilerin çalıştırmamakta olduğunu da kaydetti.

 

TÜM SENDİKALAR DAVETLİ

Yurtiçi Kargo’nun kanunsuz lokavt uygulamasını protesto etmek için bir basın açıklaması yapacaklarını da duyuran Nakliyat İş Sendikası, 24 Kasım saat 12.30’da Yurtiçi Kargo Kocaeli Transfer Merkezinde toplanacak. Basın açıklamasını ise Sendikanın Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal yapacak. Tüm sendikalar ve halk örgütleri de bu açıklamaya davetli.

 

KARGO ÇALIŞANLARI ŞOK OLMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Kartepe İstasyon Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Yurtiçi Kargo’nun Köseköy Şubesi, merkez yetkilileri tarafından şube sorumlusunun bilgisi olmadan boşaltılmıştı. Söz konusu kargonun Köseköy Şubesi çalışanları sabah saatlerinde iş yerine geldiklerinde büyük bir şok yaşamış, iş yerine giremeyen çalışanlar şubedeki bütün kargoların alındığını fark ederek durumu kargo sorumlusu Ahmet Kartal’a bildirmişti.

23 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR