Türkkan, burs protokolünü imzaladı

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, dün Vali Ercan Topaca ile Av Köşkü’nde bir araya gelerek 50 öğrenciye vereceği 200 TL’lik bursun protokolünü imzaladı....

BÜYÜT

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, dün Vali Ercan Topaca ile Av Köşkü’nde bir araya gelerek 50 öğrenciye vereceği 200 TL’lik bursun protokolünü imzaladı.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Milletvekili Lütfü Türkkan, seçimler öncesinde milletvekili olursa alacağı maaşını öğrencilere burs olarak vereceğini söylemişti. Türkkan milletvekili seçildikten sonra ise bunun için çalışmalarına başladı. Türkkan, burs çalışmasının son aşamasına geldi ve Vali Ercan Topaca ve oluşturulan danışma kurulu ile dün Av Köşkü’nde burs protokolünü imzaladı. Türkkan, başarılı 50 üniversite öğrencisine 8 ay boyunca 200 TL karşılıksız burs verecek.

HERKES DESTEKLEMELİ
Vali, Ercan Topaca protokolü imzalamadan önce kısa bir açıklama yaparak, bursun öğrenciler,n hayaıtnda çok önemli olduğuna değindi. Topaca, “hayırsever bir millet olarak her durumda muhtaç olan vatandaşlara yardım ediyoruz. Bu tür burs yardımları ile öğrencilerimizi destekliyor ve onların Başarlı olmalarını katkıda bulunuyoruz. Herkesin bu şekilde yardım etmesini ve öğrenciler destek vermesini isteriz. Öğrenciler bu burslar ile kendilerini akademik alanda geliştirerek bu vatanda faydalı oluyorlar” dedi.

ARICI’DAN DA ÖĞRENCİLERE BURS
Topaca, geçen hafta gerçekleştirdikleri toplantıda burs verileceğini duyan Sanayici İbrahim Arıcı’nın da bu şekilde burs vereme kararı aldığını belirtti. Topaca, burs yardımlarının camiada yaygınlaşmasın gerektiğine de vurgu yaptı.

“ŞEHRİMİZE YARARLI OLAMIYORUZ”
Topaca’ın ardından burs verecek olan MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, daha iyi bir eğitim hayatı için bursun ne kadar önemli olduğunu belirterek, kendisinin de burslu bir öğrenci olduğunu hatırlattı. Türkkan, “Sanayi kenti olarak Türkiye’ye yararlı bir kentiz ancak kendi şehrimize çok fazla faydamız dokunmuyor. Umarım bu davranışım örnek teşkil eder ve öğrencilerimiz için yararlı oluruz” dedi. Konuşmaların ardından Vali Ercan Topaca ile Milletvekili Lütfü Türkkan burs protokolünü imzaladı. Daha sonra ise Topaca, burs için gerekli olan şartları açıkladı.

BAŞARILI 50 ÖĞRENCİYE BURS
Topaca’nın açıklamasına göre burs alabilmek için hukuk, tıp, siyasi ve idari bilimler fakültesinde okumak ve başarılı olmak gerekiyor. Burs için başvurular 1 Eylül’de başlayıp 31 Ekimde son bulacak. Başvuru için TC numarası ve bir dilekçe ile hem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na hem de internet başvurabilecekler. Başvurular içinde başarılı olan ve burs alma vasfına sahip olan 50 öğrenci belirlenen icra kurulu ile seçilecek. Burs almaya hak kazanan öğrenciler 8 ay boyunca 200 TL olmak üzere burslarını alacaklar. Türkkan, alacağı milletvekili maaşını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu'nun hesabına yatıracak. Vakıf ise belirlenen öğrencilerin hesap numaralarına her ay düzenli olarak aktaracak. Bu süreç bir dönem yani 4 yıl boyunca sürecek. Burs alacak öğrencilerin yüzde yirmilik kontenjanı ise Türkkan’a ait olacak ve kendisi belirleyecek.

HEYETTE GÜVENİLİR İSİMLER
Öğrencileri belirlemek için oluşturulan icra kurulu ise şu şekilde: Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Aydınlar Ocağı eski Başkanı Ahsen Okyar, Eski İzmit Ticaret Odası Başkanı Nihat Gürer, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Sanayici İbrahim Arıcı, Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Müdürü İsmet Çiğit, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Türk Eğitim Sen Başkanı Süleyman Pekin ve Kocaeli MHP milletvekili adayı Ruhi Çavdar.

29 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR