Kandıra Çiftçi Şenliği’ne davet

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Çiftçi Şenliği için oluşturulan organizasyon komitesini kabul etti. Başkan Karaosma...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Çiftçi Şenliği için oluşturulan organizasyon komitesini kabul etti. Başkan Karaosmanoğlu’nu çiftçi şenliğine davet eden Kandıralı çiftçiler, kurulması planlanan GİOSB’u da desteklerini söyledi.

ORGANİZASYON KOMİTESİNDEN ZİYARET
Kandıra Çiftçi Şenliği için oluşturulan organizasyon komitesinde yer alan heyet, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette MARKA Ajansı adına Arif Semerci, Kandıra Ziraat Odası Başkanı Kemalettin Er, başkan vekili Muammer Aymenek, Kandıra ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Koop. Başkanı Erol Ölmez, Rıfat Çolak, Erdal Çetin, Caner Kanyılmaz, Samet Türkyılmaz, Mustafa Karakoç ve Büyükşehir Belediyesi’nden Temel Fidan hazır bulundu.

ÇİFTÇİLERDEN GİOSB’A DESTEK
20 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle organize edilecek Kandıra Çiftçiler Şenliği’ne Başkan Karaosmanoğlu’nu davet eden Kandıralı çiftçiler, ilçede kurulması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi(GİOSB)’nin önemine değindi. GİOSB’un kurulmasını desteklediklerini ifade eden Kandıralı çiftçiler, ‘’Kandıralı çiftçiler olarak, GİOSB için en iyi ürünleri yetiştirmek ve bölgeye katkı sağlamak istiyoruz’’ açıklamasını yaptı.

GENÇLERE İŞ ALANLARI
Büyükşehir’in Kandıra’nın köylerinde yaptığı hizmetlerle şehirden köye dönüşün başladığını söyleyen Kandıralı çiftçiler, GİOSB’un hayata geçmesiyle bölgedeki gençler için yeni iş alanları oluşacağına da dikkat çekti. GİOSB’un Kandıra ve bölge halkı için önemli bir oluşum olduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olarak Kandıra’da tarım ve hayvancılığın gelişimine destek verdiklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR HEP YANIMIZDA
Yapımına başlanan Namazgah Barajı’yla çok geniş bir alanda sulama sıkıntısının ortadan kalkacağını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, damla sulama sistemine geçilmesini de desteklediklerini vurguladı. Kandıra’da köylerin kentten daha güzel hale gelmeye başladığına değinen Kandıralı çiftçiler, ‘’Köylerde eskiden belli zamanlarda veteriner ve ziraat mühendisi görürdük. Şimdi Büyükşehir’in veteriner ve ziraat mühendisleri her zaman yanımızda. Bölge insanı olarak GİOSB’un kurulmasından yanayız’’ açıklamasını yaptı.

11 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR