MAKKA’nın slogan yarışması başvuruları devam ediyor

Bilindiği üzere Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Doğu Marmara’da bulunan Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinin Logo ve Slog...

BÜYÜT

Bilindiği üzere Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Doğu Marmara’da bulunan Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinin Logo ve Sloganlarını belirlemek üzere “Marka Kent Logo ve Slogan Yarışması” düzenlenmektedir. “Marka Kent Ödüllü Logo ve Slogan Yarışması”nın daha geniş kitlelere duyurulması amacıyla başlatılan yarışmada son başvuru tarihi 25 Kasım 2011 saat 17.00. Başvuru bilgiler için:www.marka.org.tr. Marka Kent Ödüllü Logo ve Slogan Yarışması Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Doğu Marmara’da bulunan illerin valilikleri, Büyükşehir ve il belediyeleri, Sanayi ve Ticaret Odaları, İl genel meclis başkanlıkları, Bölgede bulunan üniversiteler tarafından destekleniyor.

LOGO VE SLOGAN ÖNEMLİ

Doğu Marmara Kalkınma ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan yaptığı açıklamada; “Kentler; logo ve sloganları ile hafızalarda kalmaktadır. Logo ve sloganların uluslararası camiada tanınırlık açısından önemi vardır.Doğu Marmara illerinin imajının oluşturulması ve insanların zihninde canlanması açısından büyük bir eksiklik. Logolar ileri çağrıştıran bir simge olması gerekiyor. Kalkınma ajansı olarak 5 ilde aynı yarışmayı organize ettik. Örneğin, Kocaeli’nin ‘Çalışınca Oluyor’ sloganı hafızalarda yer eden güzel bir slogan. Ancak kentin genelini kapsayan bir slogan ile desteklenmesi doğru olacaktır. Temennimiz yarışmadan kentlerimizin bütün özelliklerini yansıtan logolarının ortaya çıkması. İnsanların zihninde Kentlerin ismi çakmalı.” dedi.

HALK OYLAMASI YAPILACAK

Doğu Marmara Kalkınma Ajansından verilen bilgiye göre yarışmanın amacının Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’nın Marka Değerlerinin kentlilik bilincinin oluşturulması, geniş kitlelere duyurulması, tanıtımı ve kamuoyunda benimsenmesini sağlamaktır. Yarışma sonucunda halk oylaması ile belirlenecek logo ve slogan çalışması Doğu Marmara İllerinin genel kabul görür logo ve sloganı olarak kullanılacak.Logo ve slogandan oluşan tasarımlar bölgesel değil, Doğu Marmara illeri kapsayacak şekilde her il için ayrı ayrı olacak. Yarışmaya amatör veya profesyonel herkes katılabiliyor. Yarışmaya katılım ücretsiz.İstekliler yarışmaya en fazla 2 çalışma ile katılabiliyor.Teslim edilen çalışmalar Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve halk oylamasına sunulmak üzere 5 çalışma seçilecek. Bu 5 çalışma halk oylamasına sunulacak ve halk oylaması sonucu dereceler belirlenecek.

ÖDÜLLER

Her il için dereceye giren yarışma birincisine 7. 500 TL, ikinciye 5. 000 TL, üçüncüye 3. 000 TL para ödülü verilecek. Yarışmanın son teslim tarihi 25 Kasım saat 17. 00 olarak belirlendi. Seçici kurulun değerlendirmesi 28 Kasım-2 Aralık 2011, halk oylaması 05 Aralık – 6 Ocak 2012 olarak belirlendi. Halk oylaması sonucu ise 9 Ocak 2012 tarihinde açıklanacak. Başvurular www.marka.org.tr adresine yapılacak.

21 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR