Doğan, Türkiye’nin öncüsü olacağız

Körfez Mahallesi Seyhan Sokakta yaptırılan ve Başkan Doğan’ın seçim beyannamesinde yer alan vizyon projelerinden olan 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ni...

BÜYÜT

Körfez Mahallesi Seyhan Sokakta yaptırılan ve Başkan Doğan’ın seçim beyannamesinde yer alan vizyon projelerinden olan 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’nin Türkiye’de ilk olduğu öğrenildi.

 

TÜRKİYE’DE İLK

Gelecek hafta açılışı yapılacak merkezde incelemelerde bulunup ilgililerden bilgi alan Başkan Doğan “Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi bizim adaylık projelerimizden bir tanesiydi. 3 boyutlu, somut, elle tutulabilir her türlü ürünün çıkarıldığı ve geleceğin sanayi devrimi olarak kabul edilen 3D Yazıcılar Merkezi ile bu alanda Türkiye’ye öncülük yapmış olacağız. İstediğiniz ürünü, malzemeyi bu yazıcılardan çıkarmak mümkün. Bilgi teknolojisi çağındayız. Artık gerçekten neredeyse yapılamayacak bir şey kalmadı. Bu anlamda Türkiye’de bu yazıcıların öğrenilmesi, kullanılması ve bu yazıcıların geliştirilmesi mümkün. Türkiye bunun öncüsü olabilir. Biz, bunu İzmit’te Türkiye’nin öncüsü olarak başlattık.

 

BURASI BİR AKADEMİ

Merkezde, belki de hayatında hiç 3 boyutlu yazıcı görmeyen, ama çok müsait çok uygun, zeki beyinleri misafir edeceğiz. Burada onlara tasarımın, 3 boyutlu yazıcının mantığını öğreteceğiz. Dünyada bu alanda harıl harıl çalışılırken, Türkiye’de de biz öncülük yapmış olacağız. Ülke açısından, çocuklarımız açısından, eğitim açısından çok güzel model bir yer oldu. Ben bu yapılan çalışmayı, bütün okullarda 3D yazıcılar dersiyle, tasarım dersiyle bütünleşecek bir akademi olarak görüyorum. İnanıyorum ki burada yetiştirdiğimiz beyinlerle dünyadaki sanayi devrimini Türkiye’ye yapmış olacak. Yarınlardaki yeni güçlü Türkiye’nin belki de en önemli sıçrama tahtası bu olacak” dedi. Doğan’ın 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ndeki incelemelerinde Başkan Yardımcısı Güray Oruç da hazır bulundu.

07 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR