Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali Başlıyor

17-26 Mayıs arasında gerçekleştirilecek olan 20’inci Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali başlıyor17 Mayıs’ta yürüyüş yolunun demir yolundan kurtuluşu il...

BÜYÜT

17-26 Mayıs arasında gerçekleştirilecek olan 20’inci Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali başlıyor

17 Mayıs’ta yürüyüş yolunun demir yolundan kurtuluşu ile başlayacak olan festivalin ilk oyunu Cuma günü gerçekleştirilecek. Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından organize edilen 20’inci Çocuk Oyunları Festivali tanıtımı dün Kent Sofrası’nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı. Festival tanıtımını Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Yönetmeni Burhan Akçin yaptı. Akçin “Ailelerin sanata önem vermesi gerekir. Aileler ne kadar önem verirse çocuklarda sanata o kadar önem verir” dedi.

FESTİVALİN ANA TEMASI ÇOCUKLAR
Ana teması “çocuklar” olan festivale Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nda eğitim gören 13 grup katılacak. 17 Mayıs Cuma günü saat 18.30 ‘da yürüyüş yolundan kortej yürüyüşü ile başlayacak olan açılış programı, Sabancı Kültür Merkezi’nde grupların tanıtımı ile devam edecek. 26 Mayıs Pazar günü ise saat 16.00 da gerçekleştirilecek son oyunla festival sona erecek. Festivale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de destek verecek.

AİLELERİN SANATA ÖNEM VERMESİ GEREKİR
Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin basın toplantısında yaptığı konuşmada, “30 milyona yaklaşan genç nüfusa sahip olan ülkemizde GSMH’nın sanat için ayırmış olduğu miktar çok komik gülünç bir miktardır. Devletin genel bütçeden sanat için çocuklara ayırdığı miktar da çok azdır. Sanatın etrafına duvarlar örülmektedir. Gelecek olan yeni neslin sanatı sevmesi için ailelerin sanata çok önem vermesi gerekir” dedi.
Haber:Suphi DOĞAN

14 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR