CHP’de disiplinlik isimler savunma vermeyi bekliyor

CHP Körfez İlçe Örgütü’nün ihraç istemiyle il yönetimi tarafından disipline sevk edilen eski yöneticiler gazetemize konuştu “Bizden herhangi bir savun...

BÜYÜT

CHP Körfez İlçe Örgütü’nün ihraç istemiyle il yönetimi tarafından disipline sevk edilen eski yöneticiler gazetemize konuştu “Bizden herhangi bir savunma talep etmediler. Savunma vermeyi bekliyoruz.”

CHP İl Yönetim Kurulu’na Körfez İlçe Örgütü tarafından iletilen yazı üzerine başlayan ve bu haftaki toplantıda sona eren araştırmalar neticesinde Körfez ilçesinde görev yapmış 3 eski parti yöneticisi ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti. Söz konusu isimlerden eski ilçe başkanı Turgay Aksu’ya ulaşılamazken, Hereke eski Belde Başkanı Uğur Çiftçi ve eski ilçe başkanı Salih Şirin sessizliklerini bozdu. Eski öneticiler kendilerine olayın tebliğ edilmesini ve savunma yapmayı beklediklerini söyledi.

ŞİRİN: BEKLEYİP GÖRECEĞİZ
Suçumun ne olduğunu ben dahi bilmiyorum diyen Körfez eski İlçe Başkanı Salih Şirin, “Turgay Aksu ile görüştüm, o da bilmiyor suçunun ne olduğunu. Bekleyelim görelim. Ya siyaseti noktalayacağız, yada bu ekiplerle olmayacağını herkes kabul edecek. Ben de ilçe başkanlığı yaptım. Şimdiki yönetimde sol yok, bir şey yok. Şu anki il disiplin kurulu başkanı kapı kapı Demokrat Parti’ye çalışan bir adam. Ankara’dan yazışmalar geldi, disipline sevk edildi. Ben affedilmesinden yana oldum. Bize yapılan resmi bir tebligat yok. Bekliyoruz. Tebligatlar geldikten sonra fikrimizi daha net bir şekilde söyleyeceğiz” dedi.

ÇİFTÇİ: DEVŞİRME CHP’Lİ DEĞİLİZ
Hereke eski Belde Başkanı Uğur Çiftçi ise tepkiliydi. Çiftçi yaptığı açıklamada, “ Benim suçum yok. Benim tek suçum basına demeç vermekmiş. Bugüne kadar bizden savunma istemediler. Biz devşirme CHP’li değiliz. Anadan babadan doğma CHP’liyiz, bizi kapıdan atsalar bacadan gireriz. Belde başkanı olarak yönetimden istifa ettim. Bir arkadaş vardı eski belediye başkanı şimdi yönetimde onunla çalışamayacağımızı söyledik. Partimize çalıştık, Hereke’de birinci parti çıktık. Her karara saygı duyarız. Oradaki arkadaşlara da herhangi bir kırgınlığım da yok” dedi.

25 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR