Kocaelili Fotoğrafçılar, Yedigölleri fotoğrafladı

Haberin fotoğrafları için tıklayın Fotoğraf Kulübü üyelerden oluşan yaklaşık 25 kişilik fotoğrafçı ekibi, geçtiğimiz günlerde Bolu Yedigöller’e gez...

Haberin fotoğrafları için tıklayın

Fotoğraf Kulübü üyelerden oluşan yaklaşık 25 kişilik fotoğrafçı ekibi, geçtiğimiz günlerde Bolu Yedigöller’e gezi programı düzenledi.

 

YEDİGÖLLER FOTOĞRAFÇILARIN CENNETİ

Yedigöller Milli Parkında unutulmaz bir hafta sonu geçirdiklerini söyleyen Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü Başkanı Nurşah Şahin, fotoğraf sanatı sayesinde çok güzel bir ekip oluşturduklarını belirtti. Fotoğraf ile ilgilenen herkesin Yedigöller’de fotoğraf çekmek arzusu olduğunu dile getiren ve gezi hakkında bilgi veren Şahin, “Fotoğrafçılar bilirler, sonbaharda fotoğraf Yedigöller Milli Parkı’nda çekilir. Yedigöller fotoğrafçıların adeta cennetidir. Yaz bittiği, kışın ise daha kendini göstermediği zamanlarda, ışık ve renk fotoğrafçılar için enteresan olanaklar verir. Güneş bu sonbahar aylarından itibaren tepe konumundan yatay konuma geçtiği için renklerin kontrastı giderek yumuşar. Doğa da giderek renk değiştirir. Bizlerde o anları yakalamak için kulüp arkadaşlarımızla beraber Yedigöller Milli Parkına bir gezi düzenledik. Muhteşem ve fotoğraf dolu bir hafta sonu geçirdik. Fotoğraf Kulübü olarak yıl içerisinde yapacağımız çalışmalarla Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü’nü il içinde ve il dışında temsil etmeye devam edeceğiz. Bize destek veren Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’e teşekkür ederiz. Fotoğrafa kültürel bir değer olarak bakan, sanata ve sanatçıya değer veren herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız” ifadelerini kullandı.

 

RESSAMIN PALETİ GİBİ

Yedigöller’in herkesin hayatta bir kez de olsa görmesi gereken bir yer olduğunu belirten Kulüp Başkan Yardımcısı Faruk Köseoğlu, anıt ağaçların genç ağaçlarla boy gösterdiği mekânda, göllerde bulunan harika yansımaların, çeşitli ağaç yapraklarının insana bir başka huzur verdiğini söyledi. Farklı mekânlar, şehirler ve farklı insanlar tanımanın fotoğrafçılığın en güzel yanlarından biri olduğun kaydeden Faruk Köseoğlu, “Yedigöller Milli Parkı sonbaharın o muhteşem renklerini, belki ondan da muhteşem göl yansımalarını, makro sevenler için mantarlar, biyolojik çeşit ve bunlar gibi birçok detayı görüntülemek isteği her fotoğrafçının gönlünde yatar. Sonbaharda seyir terasından baktığınız zaman gördüğünüz o doğal peyzaj sanki bir ressamın paletine bakıyorsunuz hissini uyandırır. Bizler de o anları ölümsüzleştirdik. Güzel bir hafta sonu geçirdik. Çektiğimiz bu fotoğraflardan ilerleyen günlerde fotoğraf sergisi açmayı planlıyoruz” dedi.

11 Kasım 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR