Kocaeli BES’e ilgili

        Devletin her 100 TL’ye 25 TL katkıda bulunmasıyla birlikte Türkiye’nin en önemli yatırım araçlarından biri haline gelen Bireysel Emeklilik Sis...

BÜYÜT

 

 

 

 

Devletin her 100 TL’ye 25 TL katkıda bulunmasıyla birlikte Türkiye’nin en önemli yatırım araçlarından biri haline gelen Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) Kocaeli halkı büyük ilgi gösteriyor. Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) 28 Şubat tarihli verilerine göre Türkiye’de 17 şirket tarafından sunulan BES’e Kocaeli’den 112 bin 380 kişi katıldı.

 

ÇOĞUNLUK ERKEKLERDE

Bu rakamın 22 bin 310’u ise AvivaSA’yı tercih etti. Kocaeli’deki AvivaSA müşteri profili ise 6 bin 569 kadın, 15 bin 741 erkek katılımcıdan oluşuyor. 10 yılda 4,3 milyonu aşkın katılımcıya ulaşan BES’te en yüksek katılım ise yüzde 30,4 ile İstanbul’dan. İstanbul’u; yüzde 9,4 ile Ankaralılar ve yüzde 7,6 ile İzmirliler takip ediyor.

 

TASARRUF ÖNEMLİ

İnsan ömrünün uzamasıyla birlikte, bireylerin emeklilik döneminde geçirecekleri sürenin de arttığına dikkat çeken AvivaSA CEO’su Meral Eredenk, “Türkiye’de, ortalama yaşam süresi dikkate alındığında, kişisel ihtiyaçlara uygun bir emeklilik planının yapılması giderek daha hayati bir önem kazanıyor. BES ile bireyler ek gelir sağlamış oluyor. Özellikle genç yaşlarda sisteme girildiğinde, küçük tasarruflar önemli birikimlere dönüşüyor” dedi.

21 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR