Kimse Yok mu Derneği’nden Suriye’ye 20 tonluk yardım

Kimse Yok Mu Derneği “Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyası dâhilinde Hatay-Yayladağı, Kilis, Kahramanmaraş, Akçakale, Ceylanpınar ve Osmani...

BÜYÜT

Kimse Yok Mu Derneği “Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyası dâhilinde Hatay-Yayladağı, Kilis, Kahramanmaraş, Akçakale, Ceylanpınar ve Osmaniye’deki Suriyeli Mülteci kardeşlerimize umut olan ayni yardımlar 15 milyon TL yi geçti. Bugüne kadar Şubelerinde desteği ile 100 tırdan fazla yardım gönderildi. Ayrıca Suriyeli mülteciler için yardım verilen illerde yaşam şartlarını iyileştirmek için, seyyar tuvalet, banyo, çöp konteynırı, oyun parkı yaptı. Gaziantep Şube 1000 kişiye sıcak yemek veriyor, bölgede açılan sağlık ocağı da Suriyeli kardeşlerimize hizmet veriyor.

20 TONLUK YARDIM TIRI GÖNDERİLDİ
Kimse Yok Mu Derneği Kocaeli Şubesi Kocaelili yardımseverlerin, gönüllülerin katkılarıyla; 5 ton un, 1 ton su, 2 ton patates,1.5 ton makarna,1.5 ton salça, 500 kg. sıvı yağ, şeker, pirinç, bulgur, nohut, çay, helva, zeytin gibi temel gıda maddeleri, 850 battaniye, giysi, 750 kışlık ayakkabı, temizlik malzemesi, çocuklar için çikolata, çocuk bezi, oyuncak gibi malzemelerden oluşan 90.000 TL lik değerinde ayni yardım gönderdi.

AYNI YARDIM YAPILDI
Kocaeli Şube Başkanı İslam Kadınçeşme “Suriyeli kardeşlerimiz için Kimse Yok Mu Derneği olarak bugüne kadar yaptığımız yardımlar 15 milyon lirayı geçti, 100 den fazla tır gönderildiğini belirtti. Ayrıca Kocaeli Şubesi olarak da 90.000 TL’ lik bir tır ayni yardım gönderdiklerini, desteklerinden dolayı yardımsever ve gönüllülere teşekkür etti.” Tır İzmit ilçe müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu nun yapmış olduğu dua ve Kocaeli şube yönetim kurulu üyelerinin, şube gönüllülerinin katılımıyla Suriyeli mülteci kardeşlerimize yardımlara ulaştırmak üzere uğurlandı.

04 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR