Kılıçdaroğlu Kocaeli’ne seslendi

CHP’de Kılıçdaroğlu coşkusu yaşandı   Dün belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıç...

CHP’de Kılıçdaroğlu coşkusu yaşandı

 

Dün belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütün adaylara kefil oldu. AKP’ye oy verenlere seslenen Kılıçdaroğlu, rüşvete, yolsuzluğu bulaşan AKP hükümetine destek vermemelerini istedi

 

CHP’de uzun süredir beklenen aday tanıtım programı dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Yahya Kaptan Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 14.00’te yapıldı.  Kılıçdaroğlu Ankara’dan karayoluyla gelerek 13.45’te partililer tarafından otogar gişelerinde karşılandı. Tanıtım programında CHP’nin tüm adayları 3’er dakikalık sinevizyon gösterisi ile partililere tanıtıldıktan sonra Kılıçdaroğlu konuşmasını gerçekleştirdi.

SLOGAN ATILDI

Kılıçdaroğlu’nun konuşması esnasında ‘Başbakan Kemal ’ ‘bu daha başlangıç mücadeleye devam’ diye sloganlar yükseldi. Salonda yaklaşık olarak 8 bin partili yer aldı. Aday tanıtım programına Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Milletvekili Hurşit Güneş, Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ve çok sayıda partili katıldı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Kandıra Sapağı’ndaki gişelere, yoğun güvenlik önlemleri altında gelen Kemal Kılıçdaroğlu, burada kendisini karşılayan partililerle birlikte halkı selamlayarak salona doğru yola çıktı. Kılıçdaroğlu’nu ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu da karşıladı. Kılıçdaroğlu salona giriş yapmadan önce salonun dışında polis tarafından yoğun güvenlik önlemleri aldı. Salona giriş yapmak isteyen partililer ve vatandaşlar x-ray cihazlarından geçtikten sonra üst aramaları yapıldı. Olası bir sağlık sorunu karşısında ise ambulans ve sağlık ekipleri salonun arka kısmında yer alarak hazır bulundu. Salon ise ilçe belediye başkan adaylarının ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan’ın afişleriyle süslenmişti.

KILIÇDAROĞLU KOCAELİ’YE SESLENDİ

Büyük alkışlar eşliğinde kürsüye davet edilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,önemli mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu, “Kocaeli sanayi, üniversite kenti ve işsizliğin en yoğun olduğu kentlerden biri. Kocaeli Leyla Atakanların kenti, Sefa Sirmenlerin kenti. Şimdi de Kocaeli Tahsin Tarhanların kenti. Uzun süredir Kocaeli’yi yönetiyorlar. Gırtlaklarına kadar yolsuzluklara battılar. Çocuğunuz işsizse bilin ki nedeni budur. Kocaeli’ye sesleniyorum yeniden ayağa kalkın. 30 Mart’ta haramilerin saltanatına son vereceğiz. İnsanların utanma duygusu vardı. Vatandaşlar bunu ar damarı olarak tanımlarlar. Suçlu olan birisi yolsuzluk yapan birisi olay ortaya çıktığında milletin önüne çıkamaz. Eğer milletin önüne bütün bunlar meydandayken çıkıyorsa artık onun ar damarı çatlamıştır” dedi.

BIKTIK BU PİSLİKLERDEN DİYORSANIZ…

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Kocaeli’den o yalancı adama soruyorum. Yalancısın sen. Beni mahkemeye vermezsen namertsin. Mahkemeye gel mahkeme kararıyla yalancı olduğunu ispat edeceğim. Sen nasıl bir Müslümansın kul hakkı yiyorsun. 11 yıldır rüşvet yiyince mi aklın başına geldi senin. Kocaeli’de binlerin önünde sesleniyorum yalancı adam cevap versin. Senin bakanlarının çocuklarının yatak odalarına paralel devlet mi bıraktı. Bıktık artık bu pisliklerden diyorsanız bir adres var o da düzgün siyasetin yani Cumhuriyet Halk Partisi’nin adresi. Hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. İnancınız, kimliğiniz, renginiz, diliniz ne olursa olsun başımın üstünde yeri var. Önce siyasetçinin cebi değil vatandaşın cebi para görmeli” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ’NİN ALIN TERİ ÇALINIYOR

Kocaeli’de ki işçi emekçileri hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Kocaeli bir emek kenti, emekçi kardeşlerime sesleniyorum evini geçindirmekte zorlanıyorsun. Çoluk çocuğuna istediğin şeyleri alamıyorsun. Otur bir düşün seni bu hale kim getirdi. Senin alın terin çalınıyor. Kocaeli’de çalışan bütün işçi kardeşlerimize sesleniyorum. Barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz” dedi. Başbakan hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Yargı ve yasama benim için ayak bağıdır diyor. Bunu ancak diktatör söyler. AKP’ye oy verenlere sesleniyorum. Haram parayla umreye gidilmez diyorsanız gelin Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verin. Siyasete yırtık ayakkabıyla girdi şimdi en zengin başbakanlarından birisi. Bunun hesabını soracağız” dedi.

KOCAELİ YENİDEN AYAĞA KALKMALI

Kılıçdaroılu, “Kocaeli’de de yolsuzlukların ayyuka çıktığın çok iyi biliyorsunuz. Yerel gazetelerde bunlarla ilgili yüzlerce örnek var. Kocaeli sosyal demokratların Leyla Atakanların kentiydi. Kocaeli’yi yeniden ayağa kalkmasını yeter artık demesini istiyorum. Türkiye zengin ve güçlü bir ülkedir. Ama zenginlik halkla bölüşülmüyor. Türkiye bunları hak etmiyor. Haramilerin iktidarını Türkiye hak etmiyor. Temiz bir siyasetin yolunu açacağız. Koskoca Kocaeli’de nasıl olur da bir belediye başkanımız yok. Düne kadar AKP’yi ayakta tutanlar kadınlarımızda sokak sokak gezdiler. Ne oldu? Onlar köşeyi döndü o kadınlarımız hala sokakta geziyorlar. Bacılarımıza sesleniyorum Cumhuriyet Halk Partisi’ne gelin” diyerek kadınlara çağrıda bulundu.

TARHAN İŞSİZLİĞİ BİTİRECEK

Tahsin Tarhan’ı yanına alarak konuşan Kılıçdaroğlu, “Biz Kocaeli’ye bir sanayiciyi getirdik. Bugün Türkiye’nin sayılı sanayicilerinden birisi. Onu size emanet ediyorum. Tahsin Tarhan Kocaeli’de işsizlik sorununu bitirecek. Yolsuzluğun köküne kibrit suyu dökecek. Sanayi kenti neden işsizlik var. Ben emekten yana sanayiciyim dedi. Gizli iş yapmayacak kapısı halka açık olacak” diyerek İstanbul’un gölgesinde kalmayan bir Kocaeli istediğini söyledi.

TARHAN İLE BAŞARIYI YAKALAYACAĞIZ

Tarhan ile ilgili konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu, “Tahsin Tarhan herkesi kucaklayacak. Ufak bir atölyede başladı aşama aşama yürüdü ve bugünün sanayicisi oldu vergisini ödedi okul yaptırdı. Hep sosyal demokrat çizgide oldu. Kocaeli’de Türkiye ortalamasını üstünde işsizlik var. Belediye neden istihdam yaratmıyor hepiniz düşüneceksiniz. Leyla Atakanların sağladığı başarıyı yeniden yakalamak zorundayız. Tahsin Tarhan ile bunu yakalayacağız. Gelin Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verin” şeklinde konuştu.

ADAYLAR TEK TEK ÇAĞRILDI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından sonra bütün adaylar tek tek platforma davet edildi. Kılıçdaroğlu hepsini tek tek alkışladı. En büyük alkışı Sefa Sirmen aldı. Kılıçdaroğlu, bütün adayların ellerini kaldırarak, adaylara destek verilmesini istedi. Salonu dolduran binlerce partili, Kılıçdaroğlu ve adayları ayakta alkışladı. 

16 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR