Araştırma ve Kültür Vakfı İzmit Şubesi faaliyetlerine başladı

Araştırma ve Kültür Vakfı İzmit Şubesi, her dönem olduğu gibi 2015-2016 döneminde de  çocuk, genç, yetişkin kadın ve erkeklere yönelik etkinlikler ve...

Araştırma ve Kültür Vakfı İzmit Şubesi, her dönem olduğu gibi 2015-2016 döneminde de  çocuk, genç, yetişkin kadın ve erkeklere yönelik etkinlikler ve eğitimler düzenleyecek. Kuran ve ahlak eğitimi, müminlerin özellikleri, kitap okumaları, bilgilendirme, seminer, sohbet, konferans, yaz okulu, gezi, piknik, kamp gibi programlar düzenleyecek olan Araştırma ve Kültür Vakfı İzmit Şubesi’nin ilk etkinliği 6 Ekim 2015 tarihinde Abdullah Yıldız’ın sohbetiyle başladı.

 

“SABAH NAMAZI CEMAATİ, CUMA NAMAZI CEMAATİNE ULAŞMALI”

Camiler haftası dolayısıyla sohbetini bu konuda yapan Yıldız, cami ve namazın hayatımızda durağan bir yapıdan aktif bir duruma geçmesi gerektiğini söyledi. Abdullah Yıldız, Kudüs’te bu ruhla insanların mücadele ettiğini gözlemlediğini beyan edip, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin fetih öncesi çalışmalarından birinin sabah namazı cemaatinin Cuma namazı cemaati sayısına ulaştırmak olduğunu anlattı.

 

NAMAZIN ÖNEMİ ANLATILDI

Yıldız, “Namazın ikame edilerek, günlük hayatın meşguliyeti içinde kim nerede olursa olsun herkes Allah’a yöneldiğinden dünyaya dalmayı bir kenara bırakıp adaleti, sevgiyi, insani hasletleri, insanlık için bir şeyler yapma gayreti kazanılmaktadır. Hz. Peygamber efendimizin maddi imkânların artmasıyla dünyevileşmenin ve namazı ihmal etmenin oluşmaması gerektiğini bilmeliyiz. Namaz; Allah’ı anmak, kötülüklerden korumak, bizleri bir araya getirmek, Allah’tan gelen vahyi tekrarlamak gibi özellikleri barındırır. Dolayısıyla insana önemli bir katkıda bulunur. Namazın günlük hayatımızdan çıkması durumunda değer yargılarımızın kökeni, Allah rızası değil maddiyatçılık olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Sohbetin bitiminde Vakıf Şube Başkanı Mustafa Yaltırak; Abdullah Yıldız başta olmak üzere programa katılan herkese teşekkür ederek bir sonraki programa da davet etti.

07 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR