Baylam: 50 ek sefer koyduk

Kocaeli Otobüs İşletmecileri ve Yazıhaneleri Derneği Başkanı Halil Baylam, Ramazan Bayramı’nda yolcu potansiyeli ile ilgili gazetemize açıklamada bul...

BÜYÜT

Kocaeli Otobüs İşletmecileri ve Yazıhaneleri Derneği Başkanı Halil Baylam, Ramazan Bayramı’nda yolcu potansiyeli ile ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Bu bayramda çok fazla değişen bir şey olmadığını, daha fazla yoğunluk beklediklerini söyleyen Baylam, 50 ek sefer koyduklarını bunun da her yıl olduğu gibi rutin olduğunu söyledi.

 

BEKLEDİĞİMİZDEN DÜŞÜK OLDU

Baylam yaptığı açıklamada daha fazla yolcu taşımayı beklediklerini söyleyerek, "Beklentilerimizin altında kalsak da yine de her yıl olduğu kadar oldu. Genellikle aynı yoğunlukta bir yolcu potansiyeli oldu. Ramazan ayı boyunca durgun olan sektör bayramın gelmesi ile birlikte daha fazla canlandı. Bayramın okulların olmadığı döneme rastlaması yolcu sayımızı etkiledi. Şimdilerde ise dönüş yolunda bir yoğunluk yaşıyoruz. Bu yoğunluk tatilini bir kaç gün uzatanlar için bir kaç gün daha uzayabileceğini düşünüyorum ”dedi.  

 

TATİL YOĞUNLUĞU BEKLİYORUZ

Baylam, Bayram yoğunluğunun dönüş için bir kaç gün daha sürebileceğini söyleyerek, " Bundan sonraki süreçte artık tatile çıkmak isteyen vatandaşlarımız için ayrı bir yoğunluk bekliyoruz. Çünkü birçok vatandaşımız Ramazan ve Bayram nedeni ile tatillerini ertelemek durumda kalmıştı. Bundan sonraki süreçte de tatil için bayram sonrasını seçen vatandaşlarımız için bir yoğunluk olmasını bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

50 EK SEFER KOYDUK

Yolcu taşımada normal otobüs seferlerinin yetersiz kaldığını söyleyen Baylam, 50 ek sefer koyduklarını belirterek, "Bu bayramda da genellikle geçmiş bayramlarda olduğu gibi ortalama 50 ek sefer koyduk. 50 ek sefer çok fazlaymış gibi gözükse de aslında biz 100 sefer koymayı hedefliyorduk. Bu anlamda bu bayramın çok yoğun geçtiğini söylemek mümkün değil.  Ancak normal bir yoğunluk diyebiliyoruz ”şeklinde açıklamada bulundu. 


KAZASIZ BELASIZ

Buradan gönderdiğimiz ve şimdiye kadar gelen otobüslerimizde herhangi bir kaza bela yaşamadık diyen Baylam, "Bütün yolcularımızı sağ salim gidecekleri yere ulaştırdık. Dönüş yolunda da şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadık. İnşallah şimdiye kadar olduğu gibi gelen yolcularımızı da sağ salim evlerine ulaştırırız" diye konuştu.

 

KUBAN BAYRAMINDA DAHA FAZLA YOĞUNLUK OLACAK

Baylam, Ramazan Bayramında öğrencilerin yaz tatilinde olması nedeniyle çok fazla yoğunluk olmadığını söyleyerek şunları kaydetti: "Öğrencilerin yaz tatilinde olması elbette bizi etkiledi. İstediğimiz doluluk ve yoğunluğa erişemedik.  Kurban Bayramının okulların açılmasına rastlaması nedeni ile daha fazla yoğunluk olmasını bekliyoruz. Çünkü Kurban Bayramı sonrası okulların açılması ile birlikte şehrimize öğrenciler gelecek. Öğrencilerle birlikte yine bayram için memleketine gidecek olan vatandaşlar birlikte düşünüldüğünde yoğunluk daha da aratacaktır. Kocaeli Üniversitesi’nin 70 bin öğrenci potansiyeli var. Bu anlamda Kurban Bayramı bizim için oldukça yoğun geçeceğe benziyor. Muharrem İBRAHİMOĞLU

20 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR