SP’nin Erbakansız buruk Ramazan ayı

SP İzmit İlçe Teşkilatı’nın yönetim kurulu toplantısı önceki akşam iftar sonrasında yapıldı. SP üyeleri, Erbakan’ın vefatı sonrasında ilk Ramazan ayı...

BÜYÜT

SP İzmit İlçe Teşkilatı’nın yönetim kurulu toplantısı önceki akşam iftar sonrasında yapıldı. SP üyeleri, Erbakan’ın vefatı sonrasında ilk Ramazan ayı olması dolayısıyla oldukça buruktu.

SP İzmit İlçe Teşkilatı’nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı önceki akşam parti binasında yapılan iftar sonrası gerçekleştirildi. SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can’ın ev sahipliği yaptığı iftarlı toplantıya İl Müfettişi Yusuf Saka da katıldı. İftar sonrasında açıklama yapan Can, “Bu Ramazan ayı bizim için oldukça buruk geçiyor. Çünkü Erbakan’dan ayrı ilk Ramazan ayını geçiriyoruz. En kısa zamanda teşkilatlarımız yeniden yapılanacak. 2014 yerel seçimlerine hazırlanacağız. Parti içerisinde kongrelerimiz yapılacak. Yerel adaylarımız en kısa sürede belirlenerek projelerimizle birlikte çalışmalara başlayacağız” dedi.

RAHAT DURSUNLAR
“Son yılların en büyük kuraklığı Somali’de yaşanıyor” diyen Can, “Bu kuraklık sebebiyle binlerce insan hayatını kaybediyor. Silahlanmaya milyar dolarlar harcayanlar, petrol için binlerce insanı katledenler neredeler. Bizler gücümüz yettiğince destek vermeye çalışıyoruz. Ülkemiz ateş çemberine çekilmek istenmektedir. Komşularımızla sıfır problem istiyoruz ancak komşumuz da rahat dursun. Rahat durmazlarsa sıfır problemimiz olmaz” diye konuştu.

BÖLÜNMENİN EŞİĞİ
Saka ise, “AKP ilk kurulduğu zaman BOP Projesi ortaya çıktı. Bu projede 22 ülkenin sınırlarının değişmesi gündemdedir. Ülkemiz bölünmenin eşiğindedir. Güneydoğu bölünse ne olur, bölünmese ne olur denmektedir. Bu yaşananlar 10 yılda olmuştur. İktidar partisini milletimiz biz zannediyor. BOP eş başkanı olan Başbakan neler yapıyor? Komşularımız karıştırılmaktadır. Bu sayede İsrail istedikleri yerlere ulaşmak için çalışıyor” şeklinde konuştu.

09 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR