Emniyette terfi heyecanı yaşandı

İl Emniyet Müdürlüğü 2013 yılı Terfi Töreni önceki akşam Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlendi. 51 polis memuru bir üst rütbeye terfi ettiSabancı Kült...

BÜYÜT

İl Emniyet Müdürlüğü 2013 yılı Terfi Töreni önceki akşam Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlendi. 51 polis memuru bir üst rütbeye terfi etti

Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen terfi törenin Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Jandarma Komutanı Birol Şimşek, Adalet Komisyon Başkanı Yusuf Coşkun, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve çok sayıda polis ve ailesi katıldı. Törende 8 polis müdürü 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne, 11 polis müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne, 9 Emniyet Amiri 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi ederken, 13 Başkomiser Amirlik rütbesine, 9 Komiser yardımcısı ise komiserliğe terfi etti.

VATANDAŞIN MALINI CANI UĞRUNA YEMİN
Katılımın yoğun olduğu törende ilk olarak konuşan İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik ev sahibi olarak yaptığı konuşmasında, “Emniyet teşkilatı yurdun dört bir yanında ve 40’a yakın ülkede hem eğitim hem de hizmet anlamında görev almakta. Mesai arkadaşlarım 81 vilayetin hepsinde insanların huzurunu 24 saat esasına göre malını canını korumak için yemin etti. Ama bu yeminler unutulan ya da hatırlanmayan bir yemin değil her anını yaşayan, zaman zaman üzülerek zaman zaman sevinerek hatırlanan bir yemin” dedi.

EN ÇOK SORUŞTURMAYI BİZ GEÇİRİYORUZ
Polislerin bir mesai saati içerisinde dört farklı duyguyu yaşadıklarını belirterek sözlerine devam eden Müdür Çelik, “Bir cinayetin peşinden arkadaşımız hemen sonrasında davetli olduğu düğüne gidiyor, ölümlü trafik kazasında ölen insanları gören polis memurunuz bir saat sonra da baba olduğunu öğreniyor. Polisler omuzlarında terfi yıldızlarını taşırken eşleri de manevi yıldızları omuzlarında taşıyor. Böyle bir kadroyla çalışmaktan gurur duyuyorum” dedi. Yurt çapında en fazla soruşturma geçiren teşkilat olduklarını da belirten Müdür Çelik, “En fazla soruşturma geçiren teşkilatlardan bir tanesiyiz. Tabi bu da ayrı bir stres getiriyor. Ama bu bizi daha dikkatli davranmamıza sebep oluyor” dedi.

CANIMIZ, MALIMIZ, NAMUSUMUZU KORUYORLAR
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yaptığı konuşmasında “Emniyet teşkilatımız, bizim canımızı malımızı namusumuzu koruyan, iç hizmette çok hayati görevleri olan bir teşkilattır. Rütbe olan arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Allah utandırmasın. Önemli olan halkın gönlündeki terfidir” şeklinde konuştu. Vali Topaca güvenlik hizmetlerinin değişilmez ve vazgeçilmez olduğundan bahsederek, “Nerede insan varsa, orada mutlaka bir güvenlik kuvveti olması gerekiyor. Güvenlik olmadığı zaman diğer hizmetler de sağlıklı yürütülemez. Bu hizmetin en güzel şekilde verilmesi ve bu hizmeti verenlerin en iyi şekilde yetişmesi, sevgisi saygısı ve iletişimi ve devletin diğer unsurlarıyla iletişimi çok önemlidir“ dedi.

POLİS HEM MALİ HEM TEKNİK AÇIDAN İYİLEŞECEK
İl Emniyet Teşkilatı’nın Gezi Parkı eylemlerinde başarıyla görev aldığını da sözlerine ekleyerek konuşmasına devam eden Vali Ercan Topaca, “Zaman zaman ailesini göremeden görev yapan arkadaşlarımız oluyor. Buna da son olarak Haziran’daki olaylarda şahit olduk. Polislerimiz bize hiçbir şey hissettirmediler. Bizler de polisimize sıkıntıyı diğer kentlere göre az hissettirmeye çalışarak, arkadaşları evlerine göndermeye çalıştık. Bu olaylarda polise güvenim arttı” şeklinde konuştu. Vali Topaca, polisin maddi ve fiziki şartlarının da iyileştirileceğini belirterek, “Polislerimiz maaşlar iyileşsin istiyor. Son günlerde de adımlar atıldı ve atılıyor. Polisin hem teknik hem de mali açıdan güçlendirilmesi ile ilgili olarak devletin sürekli gündeminde olan bir konu” dedi. Vali Topaca’nın konuşmasının ardından törene katılan protokol üyeleri terfi eden polislere rütbelerini taktı.


3. SINIFTAN, 2. SINIF EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE TERFİ EDENLER
Hukuk İşlerinden Sorumlu Şube Müdürü Erkan Sezgin, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Demir, Trafik denetleme Şube Müdürü Akif Aktaş, Bilgi İşlem Şube Müdürü İbrahim Zenginerler, Bütçe Şube Müdürü Alper Özdemir, Yabancılar Şube Müdürü Muzaffer Demir, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Taşkın Tuncer, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Niyazi Turgay.

4. SINIFTAN 3. SINIF EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE TERFİ EDENLER
Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdür Yardımcısı Mustafa Faruk Keskin, Olay Yeri Şube Müdürü Fatih Dursun Karaca, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Erol Çengelcik, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, Kartepe ilçe Emniyet Müdür yardımcısı Ali Rıza Güney, Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Enver Erbil Karaca, Koruma Şube Müdür Yardımcısı Cenk Özmen, Çayırova İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Hasan Aydoğan, Yabancılar Şube Müdür Yardımcısı Ayhan Karaduman, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Murat Şeker, Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Cafer Gündoğdu.

AMİRLİKTEN 4. SINIF EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE TERFİ EDENLER
Kuruçeşme Polis Merkezi Amiri Yusuf Yıldıran, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Turgut Dede, Çayırova Polis Merkezi Amiri Murat Doğan, Gölcük Değirmendere Polis Merkezi Amiri Cenk Bozdağ, Asayiş Şube Müdürlüğü Amiri Atilla Can, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Amiri Selahattin Gülseren, Bekirpaşa Polis Merkezi Amiri Yusuf Aydın, Saraybahçe Polis Merkezi Amiri Mücahit Kesgin, Başiskele İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cüneyt Akkaya.

BAŞKOMİSERLİKTEN EMNİYETAMİRLİĞİ RÜTBESİNE TERFİ EDENLER
Deniz Liman Şube Müdürlüğü Necmi Uçar, Kartepe Ekipler Amiri Güven Cabak, Körfez Tütünçiftlik Polis Merkezi Amiri Mehmet Kara, Özel Kalem Büro Amiri Mustafa Aşık, Kartepe Suadiye Polis Merkezi Amiri Sinan Batu, Çayırova Asayiş Büro Amiri Hamza Poturoğlu, Derince İdari Büro Amiri Mustafa Kılıç, Kandıra Personel Büro Amiri Ali Çalışkan, Olay Yeri İnceleme İrfan Cengiz, Körfez Hereke Polis Merkezi Amiri Adem Albay, Başiskele Personel Büro Amiri Timur Uzun, Gebze İstihbarat Büro Amiri Yakup Olgun, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Ömer Ünver, Özel Harekat Şube Müdürlüğü Rifat Dölcü.

KOMİSER YARDIMCILIĞINDAN, KOMİSERLİĞE TERFİ EDENLER
Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mahmut Yıldırım, İstihbarat Şube Müdürlüğü Fatih Yurtsever, Gebze İstihbarat Büro Amirliği Burak Şimşek, İstihbarat Şube Müdürlüğü Cengiz Baydan, İstihbarat Şube Müdürlüğü Osman Dursun Aydın, EKKM Şube Müdürlüğü Yadigar Demirbacak, İzmit Ekipler Amiri Ali Fehmi Dağ, Karamürsel Güvenlik Büro Amiri Sinan Kaya, Gölcük Ekipler Amiri Ömer Güç.

04 Temmuz 2013 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR