“Gölcük’te yaşananlar hoş bir durum değil”

AKP Milletvekili adayları durum değerlendirmesi yapmak üzere dün parti binasında bir araya geldi. İl Başkanı Mahmut Civelek, Gölcük’te yaşanan gerilim...

BÜYÜT

AKP Milletvekili adayları durum değerlendirmesi yapmak üzere dün parti binasında bir araya geldi. İl Başkanı Mahmut Civelek, Gölcük’te yaşanan gerilimle ilgili olarak “Hiç hoş olmayan bir durumdur” dedi.

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün parti binasında, milletvekili adaylarıyla değerlendirme toplantısı yaptı. Civelek toplantının sonunda basın mensuplarına açıklama yaptı. Civelek, “Vekillerimizle sahaya indik. Haftada bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Vekil adaylarımızın istekleri ve sorunları bizlere bu toplantılar vasıtasıyla iletiyorlar. Aldığımız kararları kendilerine tebliğ ediyoruz. Miting çalışmalarını vekil adaylarımıza anlattık. Mitinge katılım oranını 70 bin olarak bekliyoruz. 3 kitapçık hazırlıyoruz. Cuma günü materyaller sahada dağıtılacak. Milletvekilleri yüksek performans gösteriyor. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve Milletvekili Fikri Işık burada değiller. Kendilerinin Ankara’da programlarının olması dolayısıyla katılamadılar” dedi.

MİTİNG SAAT 13.00’TE
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Kocaeli mitingine büyük önem verdiklerini belirten Civelek, “73 bin gencimiz yeni oy kullanacaklardır. Bunlara yönelik mektup çalışmamız vardır. Miting broşürlerimiz hazır durumdadır. 250 bin A-5 boyutunda miting afişleri basıldı. Adayları tanıtan 100 bin adet basıldı. Maliyetler konusunda bir ara açıklama yaparız. 22 Mayıs’ta yapılacak olan miting saat 13.00’de başlayacak. Miting ve gençlik şöleni olacak. Bununla birlikte 141 açılış olacak. Gebze Stadı çevresinde 20 kilometre uzunluğunda bayrak kullanılacak” açıklamasında bulundu.

BAŞTOPÇU GÜLDÜRDÜ
Gölcük’te BDP’nin seçim bürosu açılışında yaşanan gerilimin sorulması üzerine Civelek, “Ortamı geren açıklamalardan uzak durduk. Şehrimizde huzur ve barış istiyoruz. Hiç hoş olmayan bir durumdur. Böyle bir durum topluma bir faydası yok. Ortamı germenin kimseye bir faydası yoktur. Biz direk huzur ve barış için çalışıyoruz” dedi. Masa etrafından gazetecilerin fotoğraf çekmesinin zor olmasından dolayı Muzaffer Baştopçu “Durun ben çıkayım” dedikten sonra masadan kalktı. Zeki Aygün’ün bu durum karşısında “Büyük bir alan açıldı” demesi gülüşmeleri beraberinde getirdi.

10 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR