Ayaz, 3. semt konağının inşaatını inceledi

Hizmetlerin mahalle bazında yaygınlaşması ve mahalle halkının isteklerinin yerinde tespiti, bunun yanı sıra, bayanlara yönelik el sanatları kursları,...

BÜYÜT

Hizmetlerin mahalle bazında yaygınlaşması ve mahalle halkının isteklerinin yerinde tespiti, bunun yanı sıra, bayanlara yönelik el sanatları kursları, sağlık seminerleri, gençlere yönelik hizmetlerin sunulması amacıyla yapımlarına başlanan semt konakları Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın verdiği talimatlar doğrultusunda hızla devam ediyor.

 

Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren semt konakları, sosyal hayatın nabzının attığı mekanlara dönüşüyor. Sağlık, eğitim ve el sanatları gibi etkinliklere ev sahipliği yapan semt konakları düzenlenen programlarla mahalle halkının ilgi odağı oluyor. Bu kapsamda Sepetlipınar Mahallesi ve Serindere Mahallesi Semt Konağı Sosyal Yaşam Merkezi’nin ardından Şehitekrem Mahallesi’nde inşaatı süren semt konağı yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

 

Ekibiyle birlikte inşaatı gezen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz: “Semt Konakları ve Sosyal Yaşam Merkezlerinde çocuklara ve gençlere etüt faaliyetleri ile katkı sağlanarak derslerine yardımcı olunuyor, milli ve manevi değerlerimizin farkındalığını oluşturmak amacıyla hizmet veriliyor. Bayanlara yönelik el sanatları konularında kurslar düzenleniyor. Bu yüzden bizim için semt konakları hemşeri hukukunun gelişmesi açısından büyük önem taşıyor” dedi.

 

Başiskele'nin 3. Semt Konağı 1175 m² alandan oluşuyor. Konak alanı içerisinde Sağlık Ocağı, büfe, fatura ödeme merkezi, belediye irtibat ve muhtarlık binası, bilgisayar odası, konferans salonu, mescit, engelli giriş ve çıkış asansörleri, geçler için bilardo ve masa tenisi salonu olacak. 

02 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR