Durmaz, Doğa’da iş başı yaptırıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “İş’te Bizde Varız Engelli Birey İstihdam Destek Hizmeti” projesi ile engelli bireyler istihdam ediliyor. Bu proje ile m...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “İş’te Bizde Varız Engelli Birey İstihdam Destek Hizmeti” projesi ile engelli bireyler istihdam ediliyor. Bu proje ile meslek sahibi olmayan engelli bireyler becerisine, eğitimine ve işveren taleplerine göre meslek edindirme kurslarında eğitim aldırılarak istihdam edilmesi sağlanıyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü proje kapsamında Yalçın Durmaz isimli vatandaş Doğa Koleji’nden gelen talebe göre kendi meslek alanında istihdam edildi.

 

MEKTUP ALDIK

Doğa Koleji Yahya Kaptan Kampüsü Ortaokul Müdürü Uğur Beşer, engelli bireyi istihdam etme sürecini şu sözlerle açıkladı “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “İş’te Bizde Varız Engelli Birey İstihdam Destek Hizmeti” projesi kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’ndan bir mektup aldık. Bu mektubu okuduğumuzda çok heyecanlandık. Biz de kurum olarak ihtiyaçlarımız doğrultusunda engelli birey çalıştırma başvurumuzu büyükşehir belediyesinin ilgili birimlerine ilettik. Kendileri bizi Yalçın beyle tanıştırdılar. Şu anda Yalçın beyle çalışıyoruz ve bundan çok mutluyuz” dedi.

 

BAŞVURU KOŞULLARI

Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na yapılan başvuru değerlendirilerek detaylı bilgi için en kısa zamanda vatandaşlarla temasa geçiliyor. Başvuru sırasında, iş arayan engelli birey başvuru formunu doldurulması yeterli oluyor. Başvurunun detaylandırılması sırasında vatandaştan engelli raporu (Sağlık kuruluşu tarafından İstihdam amaçlı değerlendirilmiş), katıldığı kurs sertifikaları, mesleğiyle ilgili belgeler isteniyor. Engelli istihdamına başvuracak vatandaşların bu bilgi ve belgeleri en kısa zamanda sağlaması, bilgi ve becerisine göre istihdam edilebilmesi için önem arz ediyor.

12 Ekim 2017 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR