Muhasebeciler’de olağanüstü seçim çalışmaları başladı

Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’da bir müddettir devam eden yönetim karmaşası ve mahkeme kararları ile yapılan fiille...

Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’da bir müddettir devam eden yönetim karmaşası ve mahkeme kararları ile yapılan fiiller, yok hükmünde sayılan ve yürütmeyi durdurma kararları ile ilgili KSMMMO Başkanı Ender Şenol ve grubundaki Yönetim Kurulu üyeleri Atilla Güngör ile Ali Odabaş tarafından açıklama yapıldı.

 

ORTAK AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan ortak açıklamada, “500 civarında üyenin sadece yönetim kurulu seçimlerinin yenilenmesini talep eden   imzalı olağanüstü genel kurul çağrısı dilekçesi toplanmış olup bunlardan 351 üyenin talebi  23 Ekim  tarihinde Oda’ya teslim edildi. Mahkeme kararı ile Başkan olduğu karar altına alınan Ender Şenol tarafından olağanüstü genel kurul toplanması çağrısı  yapıldı.

 

“KURULUN TOPLANMASI ENGELLENDİ”

Ancak 2 Eylül tarihinden bu yana yasa yönetmelik ve mahkeme  kararlarına rağmen sürdürülen hukuksuz tavırların bir devamı olarak genel kurulun olağanüstü toplanmasını içeren çağrının yapılması aynı kişiler tarafından engellenip ve imha edildi. Daha önce başlatılmış  adli sürecin devamı beklenirken söz konusu yönetim kurulu üyeleri hakkında ayrıca yeni bir suç duyurusunda bulunuldu.

 

POSTA YOLUYLA ÇAĞRI YAPILDI

İdare Mahkemesi kararlarına itiraz ettiklerini ve mahkeme kararını uygulamak için 30 gün süreleri olduğunu  belirterek  usulsüz yetki kullanmaya devam eden Taner Öner,  Haydar Güvenç, Bedri Keskin ve Kemal Demir  adlı yönetim kurulu üyeleri tarafından, 70 üyeye posta yolu ile çağrı yapıldığı öğrenildi. Yasaya aykırı olarak yapılmak istenen bu çağrı ile yapılacak olan seçim tartışılır hale getirileceğinden Ender Şenol tarafından KSMMMO’nun yönetimi üstlenildi.

 

“KAOS YARATMAK MAKSATLI AÇIKLAMALAR”

Anlatılan durum nedeni ile adı geçen şahısların yapmak istedikleri ve ileride iptal edileceği kesin olan genel kurul çağrıları bir kez daha yargıya taşınmaması için durduruldu. Yasaya uygun ve talepte bulunan Oda üyelerinin imzalı dilekçelerindeki gündemi görüşmek üzere olağanüstü genel kurul toplanması için hazırlıklar başlatılmış olup en kısa sürede tamamlanacaktır. Mevcut durumun sorumlusu kişilerin gider ayak başka bir kaos yaratmak maksatlı açıklamalarına itibar edilmemesini beklemekteyiz” ifadelerine yer verildi.

28 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

SMMMMO - Kurumları kurumun yönetim kurulu üyeleri yönetir. 24 yıldır çevresine topladığı 30-40 kişilik bir militanla odayı bir diktatör olarak yönettiniz. Son kozlarını da oyna.

Yanıtla . 0Beğen 28 Kasım 16:51
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR