Siyer-i Nebi yarışmasına gençlerden yoğun ilgi

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Türkiye çapında yapılan Siyer-i Nebi yarışmasına gençler yoğun ilgi gösterdi. Anadolu Gençlik Darıca İlçe Başkanı...

BÜYÜT

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Türkiye çapında yapılan Siyer-i Nebi yarışmasına gençler yoğun ilgi gösterdi.

Anadolu Gençlik Darıca İlçe Başkanı Ahmet Altay yaptığı açıklamada; programın yurt çapında bütün il ve ilçelerde aynı zamanda gerçekleştirildiğini, en büyük önder ve örneğimiz Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in hayatını ve tebliğ ettiği İslam dininin ölçülerini yeni nesle öğretmek için yarışmanın güzel bir fırsat olduğunu, çünkü yeni neslin maneviyat alanında büyük ve tehlikeli bir boşlukta yaşadığını kaydetti. Ahmet Altay bundan sonra da bu alandaki boşluğu doldurmak için çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

Altay, “Verdikleri sonsuz desteklerden dolayı; Milli Eğitim Bakanlığına, Darıca Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gökşen Mustafa Yücel And. Lisesine ve Darıca genelindeki liselerimizde bu programın çalışmasını yapmamızda bize yardımcı olan başta okul müdürlerimiz olmak üzere tüm kadrolarına teşekkür ederiz” dedi.

Darıca Gökşen Mustafa Yücel And. Lisesinde yapılan sınava 376 öğrenci katıldı. Sınav sonuçları 31 Aralık 2014 tarihinde tüm Türkiye genelinde yapılacak olan Mekke'nin Fethi Programlarında açıklanacak.

21 Aralık 2014 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR