Bir soba da senden olsun!

Türkiye dahil 41 ülkede hayata geçirilecek 427 projeden yurt dışında 157 bin 375, Türkiye'de ise 23 bin 18 yetim yararlanacak.   Yapılacak 427 proje...

BÜYÜT

Türkiye dahil 41 ülkede hayata geçirilecek 427 projeden yurt dışında 157 bin 375, Türkiye'de ise 23 bin 18 yetim yararlanacak.

 

Yapılacak 427 projeye Kocaeli İHH tarafından 200 adet gaz sobası projesi ile (200x50TL) 10 bin lira ve üstü yardım yapmayı hedeflemekte.

 

Bu proje kapsamında Suriye’de savaş mağduru olup, evlerini terk edip, zor soğuk hava koşullarında çadır kentlerde kalmak zorunda olan Suriyelilere "Bir Soba da Senden Olsun" projesi ile destek olunacak. Kocaeli İHH yetkilileri, başlatmış oldukları kampanyaya tüm Kocaeli halkının destek bekliyor.

 

KOCAELİ İHH SURİYE İÇİN NE YAPIYOR?

Kocaeli İnsani Yardım Derneği; 2013 yılından itibaren giyim, yiyecek, temizlik, ilaç ve diğer acil ihtiyaç malzemelerinden oluşturulan 36 tırı  Suriye’ye göndermiştir. Bölgedeki kamp temizliğinde kullanılmak üzere 1 adet çöp arabası, yaralılar için 500 adet yaralı çantası ve 1500 çocuk için bit ilacı yardımı yapılmıştır. Suriye’ye giden Kocaeli İHH yetkilileri ihtiyaçları yerinde tespit edip, yardım malzemelerinin acil olarak yerine ulaşması hususunda gerekli çalışmaları yapmaktadır.

01 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR