Özel Cihan Hastanesi’nden bir yenilik daha

Cihan Hastanesi doktorlarından Üroloji Uzmanları Op. Dr. İbrahim Kılcı ve Op. Dr. Zeki Hamşioğlu, Plazma Kinetik Teknolojisinin sağlamış olduğu kesin...

BÜYÜT

Cihan Hastanesi doktorlarından Üroloji Uzmanları Op. Dr. İbrahim Kılcı ve Op. Dr. Zeki Hamşioğlu, Plazma Kinetik Teknolojisinin sağlamış olduğu kesin, kolay ve güvenilir prostat tedavisini gerçekleştirecekler.


Konu ile ilgili açıklamada bulunan Cihan Hastanesi Üroloji Uzmanları “Prostatı büyütmeyin! Mesane tümöründen korkmayın, prostat için kolay ve güvenilir çözüm plazma kinetik teknolojisidir. Hastanemiz bünyesinde Plazma Kinetik Teknolojisini kullanarak hastalarımızın tedavisini gerçekleştireceğiz. PLAZMAKİNETİK cihazı prostat hastalıklarının cerrahi tedavisinde en son teknoloji olma özelliğini taşıyor. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra da Cihan Hastanesi olarak teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğiz" şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

Cihan Hastanesi tarafından uygulamaya başlayan plazma kinetik tedavinin avantajları ise şöyle: Kapalı prostat ameliyatı cerrahi tedavilerinin %90'lık bölümünü oluşturur. Halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen bu yöntemle prostat penisten girilip ağrısız ve acısız bir şekilde parça parça alınır ya da buharlaştırılarak temizlenir. Plazma kinetik yöntemle ameliyat sırasında çıkarılan dokunun iyi ya da kötü huylu olduğunu anlamak için patolojiye (doku incelemesine) gönderilir. Hastada sondanın kalma süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır. Kanama riski çok azdır. Hasta bir veya iki gün içinde taburcu edilir. Erkek gücü kaybı olmaz. Meninin idrar torbasına kaçma durumu gözlenmez. Hasta özel hayatına aynı standartta devam edebilir. Ameliyat sonrası idrar kaçırma ihtimalinin en düşük olduğu yöntem plazma kinetiktir. Serum fizyolojik ile uygulandığı için prostatın büyüklüğü ameliyatlarda istenmeyen durum oluşturmaz. Her türlü prostat büyüklüğüne uygulanabilir. Bu yöntemin diğer avantajlarından biride kalp ve akciğer hastalarında sorunsuz uygulanabilir olmasıdır.

Bu bağlamda Cihan Hastanesi’nde tedavisi gerçekleştirilecek olan hastalar, kısa sürede eski sağlığına kavuşmaya başlayacaktır.

25 Mayıs 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR