Kandıra Belediyesi, marangoz atölyesi ile kaynakları verimli kullanıyor

Kandıra Belediyesi tarafından kaynakların verimli ve etkin kullanılması amacıyla kurulan marangoz atölyesi, belediye içi ihtiyaç duyulan masa ve dola...

BÜYÜT

Kandıra Belediyesi tarafından kaynakların verimli ve etkin kullanılması amacıyla kurulan marangoz atölyesi, belediye içi ihtiyaç duyulan masa ve dolapları üretmenin yanında park ve bahçelerde kullanılan nostaljik ve modern ürünlerin üretim ve tamirini de gerçekleştiriyor.

Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı marangoz atölyesinde üretilen ürünler, Kandıra Belediyesi tüm birimleri başta olmak üzere, park ve bahçeler, okul, kamu kurum ve kuruluşları ve mağdur olan ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Kendi atölyesinde ürettiği ürünlerle önce kendi ihtiyaçlarını karşılama yoluna giden Kandıra Belediyesi, kendi öz kaynaklarını kullanarak şehrin estetiğine ekonomik olarak katkı sunmasının yanında, gelen yardım taleplerine verilen cevap ve kurumlara sunduğu destek ile vatandaşların büyük beğenisini topluyor.

 

AMAÇ EKONOMİK MALİYETLE BELEDİYEYE KAZANDIRMAK

Belediye personel odalarından, ahşap duraklara, park ve bahçelerde kullanılan nostaljik kamelya ve ilçedeki okullardan camilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşların dolap ve masa ihtiyacına kadar bir dizi ürünü maliyetlerinden dörtte bir oranında tasarruf sağlayarak kendi bünyesinde üreten marangoz atölyesi, modern masa ve dolap tasarımları ile de estetik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Fen İşleri Müdürü Yasin Ergün, “Belediye içi ve dışında ihtiyaç duyduğumuz ahşap ürünleri daha düşük maliyetle elde edebilmek amacıyla marangoz atölyemiz çalışmalarını sürdürüyor. Dolap, masa, kamelya vs. gibi donanımları kendi atölyemizde üretiyor, bank tamirlerimizi burada yapıyoruz. Zaman zaman kamu kurumlarından ve vatandaşlardan gelen talepleri de buradan karşılıyoruz. Amaç ekonomik maliyetle belediyemize kazandırmak” dedi.

01 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR