Şahin Çavuşoğlu "Kimse bizi yolumuzdan döndüremeyecek"

    İlimizi bu sezon 3. ligde en iyi şekilde temsil eden ve Play-Off iddiasını son maçta kaybeden Derincespor AŞ'de bu akşam üzeri şok bir gelişme yaş...

BÜYÜT

 

 

İlimizi bu sezon 3. ligde en iyi şekilde temsil eden ve Play-Off iddiasını son maçta kaybeden Derincespor AŞ'de bu akşam üzeri şok bir gelişme yaşanmış ve A Takım'ın malzemelerinin bulunduğu odanın kilitleri değiştirilerek kapının önüne zabıta konulmuştu. Kulüp personeli ve Başkan Şahin Çavuşoğlu yaşanan bu durum üzerine hiç bir anlam verememişti. Çavuşoğlu, Erdem Övüç'e özel açıklamalar yaptı ve "Yaşadığımız olay acı verici. Bunu hak etmedik. Ancak bizi kimse yolumuzdan döndüremeyecek" diye konuştu.

 

Nasıl olur..!

Derincespor AŞ. hiç hoş olmayan bir tablo ile karşı karşıya kaldı. Kulübe ait malzemelerin bulunduğu odanın kilidinin değiştirilmesi ve zabıta memurunun bu konu ile ilgili görevlendirilmesi Derince'nin ismi ve büyüklüğü ile hiç bağdaşmadı. Kulüp Başkanı Şahin Çavuşoğlu ortaya konan tabloya hiç bir anlam veremediğini ifade etti ve "İnsan gelir konuşur. Anlatır. Kulübün malzemeleri var orada. Nasıl olur da kapının kilidi değişir, önüne zabıta konur. Ancak ne olursa olsun yılmadan Derince ve ilimiz futbolu için çalışmaya aynı kararlılıkla devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Şok olduk

Başkan Çavuşoğlu yaşanılan duruma çok içerlediğini ifade ederek şunları söyledi. "A Takımımızın, AŞ'ye ait olan malzemeleri, maç yaptığımız tesislerde duruyordu. Bizler de malzemelerimizi sezon bittiği için oradan almak istedik. Ancak kapının kilidinin değiştiğini gördük. Bunun üzerine de tesisin önünde zabıtalar da bekletiliyordu. Yaşadığımız bu duruma hiç bir anlam veremedik. Açıkçası şok olduk" dedi.

 

Bunu yaşamamız gerekiyordu

Çavuşoğlu gerekli görüşmelerin ardından avukatlarına anahtarların verildiğini ifade etti ve "Ali Haydar Bey ile görüşmek istedim ancak görüşme talebime geçenlerde olduğu yine yanıt olumsuz geldi. Aradan 4 gün geçtikten sonra tesislerin önünde zabıtaları ve anahtarları değiştirilmiş bir kapı bulduk. Bu takım Derince'nin takımı ve özellikle bu sezon hem Derince halkını hem de ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Bunu görmememiz, yaşamamız gerekiyordu" diye konuştu.

 

AŞ. olduk diye

Başkan Çavuşoğlu, Derince Belediyespor'u Derincespor AŞ olarak değiştirdikleri günden beri bazı sıkıntıların patlak verdiği ifade etti ve "FIFA'nın kriterleri var. Birisi de kulüpleri AŞ'leştirmek. Bizler de bunu yaptık. Kötü mü yaptık. Ancak bu yaptığımız insanların hoşuna gitmemiş demek ki. Açıkça söylemek gerekirse yaşatılan bu pozisyon kesinlikle hak ettiğimiz bir pozisyon değildi. Bunların hepsi biz AŞ. olduktan sonra düşünülen konular." şeklinde konuştu.

 

İntikam alınıyor

Başkan Çavuşoğlu intikam ve kin hevesleri ile gerçekleşen bir olayla karşılaştıklarını ifade etti ve "Az önce de dedim. Ali Bey ile görüşmek istedim. Politik davranıldı. Bir araya gelelim, başa baş konuşalım dedik buna da onay çıkmadı. Özel kalemi de bize dönüş yapmadı. Ne yazık ki çok vahim bir olayla ile muhatap oldular. En azından insan arar konuşurdu. İnanıyorum ki böylesi onlar için daha iyi olurdu. Bizden intikam alınmaya çalışıldığını düşünüyorum" diye konuştu.

 

Mide bulandırıcı

Başkan Çavuşoğlu, Derincespor AŞ. olarak içlerinin çok rahat olduğunu ve kesinlikle kimseye zarar vermeden kulübü en iyi şekilde idare ettiklerini söyledi ve "Geçen sezon takımı sezonun ikinci yarısında çok zor durumda aldık. Çok şükür düşürmedik. Bu sezon da Play-Off'a girmeyi son maçta kaçırdık. Talihsiz puanlar kaybetmeseydik bu gün çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Görev yaptığım dönem içerisinde kesinlikle yanlış bir işe kalkışmadık. Bu kulübü hiç bir şekilde zarara uğratacak bir iş de yapmadık. Öyle olsaydı bizim AŞ olmamıza kesinlikle izin vermezlerdi. Tertemiz bir kulübümüz var, doğru yönetilen bir kulübümüz var ancak bu emekler karşılığında böyle bir tablo görmek insanın midesini bulandırıyor" şeklinde konuştu.

 

Yazık...

Şahin Çavuşoğlu kongre kararı aldıklarını ancak bunu karar defterine yazmadıklarını vurguladı ve "Bildiğiniz gibi kongre kararı aldık. Ancak bunu karar defterine yazmadık. Şimdi ben karar almaktan vazgeçersem ne olacak? Kim ne diyebilecek? Yazık değil mi? Güzelim kulübümüz var, başarılı bir kulübümüz var. Derince'yi 2. Lige çıkarmak hatta daha yukarıları hedeflemenin karşılığı bu mu olmalı..! Bizim bilgimiz dışında, AŞ'ye ait olan malzemelerin odasının kilidini değiştirecek kadar olumsuzluklar yaşamayı mı hak ettik? Yazık... Yemin ediyorum ki yazık..!"

 

Yolumuzdan dönmeyeceğiz

Başkan Çavuşoğlu son olarak aynı kararlılık ile yollarına devam edeceklerini belirtti ve "1.5 yıldır iyi ve ya kötü bu takımın başkanlığını yapıyorum. Benim kitabımda başladığım bir işi yarım bırakmak yoktur. Bu kentin iyi bir İzmit takımına ihtiyacı var. Bu kentin futboluna katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Şunu net bir şekilde ifade ediyorum. Bizler yolumuzdan asla dönmeyeceğiz, yılmayacağız ve aynı kararlılıkla yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız. Buna benim değil, Derince'nin ve Kocaeli'nin ihtiyacı var. Başka Derincespor da yok..!" diyerek sözlerini tamamladı.   

12 Mayıs 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR