BAŞSİAD, Dışişleri Temsilcisi ve Büyükelçiyi ziyaret etti

BAŞSİAD’ın ziyareti esnasında, T.C. Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük şunları iletti; “T.C. Dışişleri Bakanlığı Edir...

BÜYÜT

BAŞSİAD’ın ziyareti esnasında, T.C. Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük şunları iletti;

“T.C. Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği, ülkemizin Balkanlar'a ve buradan da Batı'ya açılan kapısı durumundaki Trakya bölgesinde T.C. Dış İşleri Bakanlığımızın bir temsilciliğidir. Görev bölgesi; Trakya ve Balkan kökenli vatandaşlarımızın yaşadığı diğer ülkelerdir. Bu temsilcilik, Dışişleri Bakanlığı'nın ülkemizde faaliyet gösteren İzmir ve İstanbul’dan sonraki diğer tek temsilciliğidir”

Ziyaretlerinden dolayı BAŞSİAD heyetine teşekkür eden Büyükelçi Yörük, genç ve dinamik bir girişimci grubunun balkan ülkelerindeki yaptığı ve yapacağı faaliyetlerden haberdar olduğunu doğru adımların atılmasında eski yaşanmış tecrübelerinde göz önüne alınarak hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Büyükelçi Yörük, BAŞSİAD ile birlikte olduğunu, bilgi akışının süratle sağlanacağını, bir sonraki iş gezisinin şimdiden planlaması için Bulgaristan ve diğer balkan ülkelerindeki ticari ateşeliklere bizzat resmi yazıların tarafından yazılacağını aktardı.


Rumeli Balkan Türkleri Konfederasyon Başkanı ve Genel Sekreterine Ziyaret

Rumeli Balkan Türkleri Konfederasyon Başkanı Sayın Zürfettin Hacıoğlu tarafından karşılanan BAŞSİAD yönetimi balkan ülkelerinde yapacağı tüm iş gezileri, kültür faaliyetleri için konfederasyondan resmi müsaade ve destek sözü alarak bölgenin ihtiyaçları üzerine makro ölçekli planlar hazırlaması çalışmalarını başlatmıştır. Hacıoğlu, Balkanlardaki soydaşlarımız için sosyal ve kültürel anlamda çok mücadele verdiklerinin bunun yanında ekonomik olarak da birçok ihtiyacın olduğunu ve fırsatların ticarete dönüştürülmesi noktasında yaşadıkları sıkıntılardan bahsederken, BAŞSİAD'ın çok değerli bir iş yaptığını ve bu iş gezilerinin programlanmasına kadar olan tüm süreçlerde destek olmaya hazır olduklarını aktardı. Konfederasyon genel sekreteri Doç. Dr. Cengiz Dane' yi Trakya Üniversitesindeki makamında ziyaret eden BAŞSİAD yönetimi, derneğin üniversite iş birliği ile yapmış olduğu projeler hakkında bilgi aldı.

Kasım ayı sonunda planlanan Bulgaristan iş gezisinin gerçekten doğru zamanda ve doğru kişilerle planladığını bir kez daha gören BAŞSİAD bu yolda destek olan tüm bürokrat ve STK’lara teşekkür etti.

14 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR