Polis, Hasan Gür’ü arıyor

Körfez’de Hasan ve Mehmet Gür kardeşler tarafından işletilen Has Anadolu Kuyumculuk, müşterilerinin altınları ve paralarını yanına alarak kayıplara k...

BÜYÜT

Körfez’de Hasan ve Mehmet Gür kardeşler tarafından işletilen Has Anadolu Kuyumculuk, müşterilerinin altınları ve paralarını yanına alarak kayıplara karıştı. Piyasaya yüksek miktarda döviz ve altın borcu olan Hasan Gür, ailesini de alarak Körfez’i terk etti.

 

KARTIN ARKASINA YAZDI

Körfez’de yaşanan ikinci Tüysüzler krizi kısa sürede ilçede duyuldu. Alacakları için kuyumcunun önüne gelen vatandaşlar kepenkleri kapalı görünce karakolun yolunu tuttu. 20’den fazla kişinin karakolda Hasan Gür’den şikayetçi olduğu öğrenildi. Tüm mağdurlara kuyumcu kartviziti verildiği, borç ve alacakların belgelendirildiği öğrenildi.

 

İNŞAAT DA YAPIYOR

Vatandaşlar ise şikayetlerde ellerinde bulunan kartı delil olarak kabul ederek alacağının peşine düşüyor. Ancak Tüysüzler olayından da görüldüğü gibi bu kartvizitler delil olarak kabul edilmiyor. Çevresinde sevildiği öğrenilen Hasan Gür, kuyumculuğun yanı sıra yap-sat işiyle de uğraşıyordu. Hasan Gür’ün, yaptığı konutlardan kazandığı paraları kuyumcu işinde kullandığı öğrenildi.

 

İFADE İÇİN ARANIYOR

Tüysüzler olayının ardından bazı müşterilerin altın ve paralarını almak için Hasan Gür’deki paralarını çekmek istedi. Ödeme yapabilmek için kredi çeken Hasan Gür, bankaya ipotek gösterdiği evleri de satamayınca can güvenliği gerekçesi ile Körfez’i terk ederek kayıplara karıştı. Öte yandan şikayette bulunan mudilerin taleplerine göre 450 bin TL’lik bir borcun olduğu belirtiliyor. Polis hazırlık soruşturmasını bitirdikten sonra dosyayı savcılığa sunacak. Şikayetlerle ilgili ifadesi alınmak üzere aranan Has Anadolu Kuyumculuğu ve Has Evin İnşaat firmasının sahibi Hasan Gür ise yaptığı açıklama ile tüm alacaklılarının parasını ödeyeceğini duyurdu.

 

HASAN GÜR’ÜN AÇIKLAMASI

“Kime ne kadar borcumuz varsa hepsi kuruşuna kadar ödeyeceğiz. Firmalarımızın hesapları bellidir ve şeffaftır. Biz her şeyden önce kul hakkına son derece riayet eden bir anlayışa sahibiz. Elimizde arsa ve bir miktar daireler bulunmaktadır. Bunların satışı yapıldıkça borçlu olduğumuz kişilere borçları ödenecektir. Bunun için bana biraz zaman vermelerini istiyorum. Ticari faaliyetimize de ara vermeden devam etmekteyiz. Borcumuzun olduğu kişilerin telefonları bizde mevcuttur. Ara ödemeler şeklinde bütün borçlularımıza alacakları belirli periyotlar halinde ödenecektir. Bütün borçlu olduğumuz kişilere tek tek ulaşılacaktır. Allah hiç kimsenin hakkını üzerimizde bırakmasın. Bütün borçlarımızı son kuruşuna kadar ödemeyi nasip etsin. Bizi seven herkesten dua bekliyorum. Bütün dostlarımıza da selam söylüyorum”

11 Kasım 2014 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Yılmaz - Çanakkale merkezde ev yap oto ve inşaat olarak dolandırıcılığa devam ediyor kayınçosu Yahya sarı buğa ile

Yanıtla . 0Beğen 11 Kasım 16:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR