KOTO başkanına kelepçe takılması...

Bakan Işık, kent protokolünü ziyaret etmesi sonrasında Ramazan ayı münasebetiyle iftar yemeğinde şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi. Bakan Iş...

Bakan Işık, kent protokolünü ziyaret etmesi sonrasında Ramazan ayı münasebetiyle iftar yemeğinde şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi. Bakan Işık, bugün bir noktadan duyduğum rahatsızlığı da paylaşmak istiyorum. KOTO başkanımızın eline kelepçe takılmasını doğrusu çok garipsedim. Bu şehirde bir resmi kurum başkanına hangi gerekçeyle böyle bir muamele olduğunu doğrusu ben de öğrenmek istiyorum. Bu kabul edilebilir bir şey değildir” dedi.

 

ice11-035.jpg

 

AKP II’nci Olağanüstü Büyük Kongre’de Genel Başkan ve Başbakan seçilen Binali Yıldırım’ın oluşturduğu kabinesinde Milli Savunma Bakanlığına getirilen Fikri Işık,  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etmesi sonrasında Ramazan ayı münasebetiyle The Ness Otel’de düzenlenen iftarda şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

 

ice22-017.jpg

 

‘BİZLERE HEP YOL GÖSTERMİŞTİR’

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti. Resmi törenle karşılanan Bakan Işık daha sonra anı defterini imzaladı. Ziyaret konuşan Vali Güzeloğlu, “Saygıdeğer bakanımızı 65. Türkiye Hükümeti’nde Kocaeli Milletvekilimiz ve Milli Savunma Bakanı olarak ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın bakanımın zengin birikimi, güzel kişiliği ve memlekete hizmet noktasındaki gayretinin yeni bakanlığı bünyesinde de ülkemiz ve ilimiz adına bu yeni görevinde de önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. Bakanımız Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde Kocaeli’nin bütün sorunlarında bizlere yol gösteren, destekleyen tavrını da özellikle belirtmek istiyorum. Kocaeli’mizi daha ileriye götürme gayretimizde hep yanımızda oldular. Kendilerini yeniden kabinede görmekten büyük onur duyuyoruz” dedi.

 

‘KOCAELİ’YE VERİLEN ÖNEMİN GÖSTERGESİ’

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise, “65. Hükümet’te Milli Savunma Bakanı olarak görev aldığımızda kendi ilimize ilk resmi ziyaretimizi yapıyoruz. Hep ülkemize ve ilimize hizmet etme gayretinde olduk. Bir taraftan meclisteki yasama görevlerini yürütürken diğer taraftan da şehrimizin takibindeki sorunların çözümü noktasında gayret içerisinde olduk. Bir başka yönden de parti teşkilatında görevlerimizi en iyi şekilde yapmanın sorumluğuyla hareket ettik. Yeni kurulan 65. Hükümet’te başbakanımız ve cumhurbaşkanımızın takdiriyle Milli Savunma Bakanlığı’na getirildik. Bize bu görevi layık görenleri mahcup etmemek adına gayret göstereceğiz. Milli Savunma Bakanı olmamızdaki önemli sebeplerden biri de Kocaelili olmamızdır. Bu hükümetimizin Kocaeli’ye verdiği önemin göstergesidir. Bu şehrin milletvekili olarak çok daha güçlü bir şehrin oluşması için gayret göstereceğiz” açıklamasında bulundu.

 

ice44-001.jpg

‘HANGİ GEREKEÇE İLE KELEPÇE TAKILDI’

Basın mensuplarının Kocaeli’de yapılan Paralel Yapı Operasyonu ile ilgili sorusuna yanıt veren Bakan Işık, “Bu operasyonlar tamamen yargının kendi içerisinde yürüttüğü operasyonlardır. Dosyaların içerisinde ne olduğunu biz bilmiyoruz. O konu tamamen yargının inisiyatifinde olan bir durum. Ümit ederiz ki herkes masum olur, herhangi bir suça karışmamış olur. Ama bugün bir noktadan duyduğum rahatsızlığı da paylaşmak istiyorum. KOTO başkanımızın eline kelepçe takılmasını doğrusu çok garipsedim. Bu şehirde bir resmi kurum başkanına hangi gerekçeyle böyle bir muamele olduğunu doğrusu ben de öğrenmek istiyorum. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Herkes görevini yaparken insan onuruna ve hukukun temel prensiplerine uygun davranmak zorundadır. Bunu da ilgili arkadaşlara soracağım. Bırakın bir bakan olarak bir insan olarak çok üzüldüğüm bir konudur” karşılığını verdi.

 

‘YENİ HİZMETLER SUNACAĞINA İNANIYORUM’

Bakan Işık Kocaeli Valiliği ziyareti sonrasında AKP Kocaeli İl Başkanlığı’na geçerek İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve yönetimi ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Öncelikle dün ve bugün bombalı araçlarla yapılmış olan terör saldırılarında şehit olan başta güvenlik güçlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın bakanımızın bakanlıktaki ortaya koyduğu başarılı çalışmalarını yeni görevinde de en güzel şekliyle yeni hizmetler sunarak gerçekleştireceğine inanıyorum. Hem evinize hem de partinize hoş geldiniz diyorum. Sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

‘500 ŞEHİT VERDİK’

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise “Milli Savunma Bakanlığı görevine atandıktan sonra şehrimize ilk resmi ziyaretimizi yapıyoruz. Her birinizin Ramazan-ı Şerifi’ni tebrik ediyorum. Rabbim Ramazan’ı bütün ülkemiz için İslam alemi için kurtuluşa vesile eylesin. Özellikle Ramazan günü hiçbir insani, İslami ve ahlaki değerin kabul etmeyeceği bu cinayetleri işleyen terör şebekelerinin yaptığı menfur saldırıları kınıyor, hayatını kaybedenlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bu mücadele sadece bugünün mücadelesi değil. Özellikle 20 Temmuz’da Suruç’taki o gençlerin hayatını kaybettiği patlamayı bahane ederek terör örgütünün başlattığı terör eylemlerinden sonra başlayan huzur ve güvenlik operasyonlarıyla birlikte o günden bugüne kadar 500’ün üzerinde şehit verdik. 7 bin 600’ün üzerindeki terör örgütü mensubu da etkisiz hale getirildi” açıklamasında bulundu.

 

HİÇ KİMSE DİZ ÇÖKTÜREMEZ

Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti’ne diz çöktüremez diyen Bakan Işık “Böyle bir şeye yeltenenlerin sonunun ne olduğu ortada. Kurtuluşu çukurda arayanların gideceği yer magma tabakasıdır. Hiç kimse iktidarımızı terörle mücadeleden dolayı eleştiremez. AKP iktidarı, her türlü çözüm yolunu denemiş bir iktidardır. Hiç kimse ölmeden bu sorun çözülsün diye elinden gelenin en iyisini yapmıştır. Pek çok siyasi riski de göze alarak bütün barışçıl yolları denemiş bir iktidardır. Bölgede birlik, beraberlik ve kardeşliğimize halel getirecek en küçük bir olaya da müsamaha göstermeyeceğiz. Bunlar güya sözde öz yönetim ilan ediyorlardı, şehirler adeta yangın yeri. Ne oldu? Her birinden tek tek temizlendi” ifadelerini kullandı.

 

BAKANIMIZ OLMASAYDI ÜZÜLÜRDÜK

Bakan Işık resmi ziyaretlerinin son durağında Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Amirliği bölüğünü selamlayan Bakan Işık anı defterini imzaladı. Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Şehrimizin yine bir bakanı var; olmasaydı üzülürdük. Kocaeli için güzel oldu. Hepimizin gayesi fırsatları hizmete dönüştürmektir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda gösterdiği gayreti inanıyorum ki Milli Savunma Bakanlığı’nda da gösterecektir. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

KOCAELİ’NİN İNSANIYIM

Karaosmanoğlu’nun ardından Bakan Işık ise, “Ben hiçbir zaman kendimi sadece Kocaeli Milletvekili olarak görmedim. Kocaeli’nin insanı olarak gördüm. Kocaeli’ye en iyi hizmetleri vermek adına çalışmalarımızı sürdürdük. İbrahim Karaosmanoğlu abimiz belediye başkanlığını aldıktan sonra şehrimiz önemli bir aşama kaydetmiştir. Her zaman şehrimize hizmet gayretindeyiz ve Milli Savunma Bakanı olarak da her zaman bu gayret içerisinde olacağız. Sayın belediye başkanımızın şehrimize hizmet konusunda her zaman en büyük destekçisi olacağız” sözlerine yer verdi.

 

GENİŞ KATILIM

Ziyaretlerini tamamlayan Bakan Fikri Işık, daha sonra Valilik tarafından düzenlenen iftarda şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi. The Ness Otel’de düzenlenen iftar programına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, İl Jandarma Komutanı Mehmet Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve yönetimi, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe başkanları, bürokratlar ve çok sayıda şehit ve gazi yakınları katılım sağladı. Tüm protokol üyeleri, düzenlenen iftarda şehit ve gazi yakınlarının oturduğu masalarda yer aldı.

 

ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BİZİM BAŞIMIZIN TACI

İftar öncesi konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her fırsatta şehit ve gazi ailelerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim başımızın tacı. Terörle mücadelede gerek askerlerimizi ve polislerimizi gerekse3 diğer güvenlik güçlerimizi kaybettik. Bunarı Kocaeli’nin değerleri olarak görüyorum. İnanıyorum ki milletimiz bu mücadeleden galip çıkacaktır. Yalnız mücadele ettiğimiz 3-5 tane terör örgütü değil, onları besleyenlerdir. Çok sinsi güçler var bu sinsi güçlerin çok sinsi planları var. Millet olmamızın önünde hiçbir güç duramayacaktı. Onun için bir aradayız. Acınız acımızdır” dedi.

 

KAHRAMANLARIMIZIN EMANETLERİSİNİZ

Kürsüye gelen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Milletleri millet yapan içinden çıkan canlarını bu millet ve devlet için feda eden şehit ve gazilerdir. Sizler her türlü hakkımız için hayatlarının baharında canlarını feda eden kahramanlarımızın emanetlerisiniz. Herkes şunu bilmeli ki bağrından bu kahramanları çıkaran Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Şehitlerimiz varlığı bu topraklarımızın vatan olduğunun göstergesidir.  Onlar bizim gurur kaynağımızdır” açıklamasında bulundu.

 

ŞEHİT VERİYORUZ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise, “Bu iftar sofrasında sizlerle beraber bulunmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek isterim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olan gazilerimize sağlık, mutluluk ve esenlik diliyorum. Biliyorsunuz mübarek ramazanın ilk gününde İstanbul’da haince bir saldırı gerçekleşti. Bugün yine Midyat’ta yapılan hain saldırıda insanlarımız ve güvenlik görevlilerimiz şehit oldu. Bu toprakların kolay vatan olmadığının bilincindeyiz. Anadolu’ya ayak bastığımızdan itibaren bu topraklar için şehit veriyoruz. Maşalar değişiyor ama mücadelemiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

BUNDAN SONRA DA ÇÖKMEYECEK

Biliyorsunuz terörle şu anda çok yoğun bir mücadele içerisindeyiz diyen Bakan Işık “Türkiye Cumhuriyeti’ne diz çöktüreceklerini zannedenler. 23-24 Temmuzda başlayan operasyonlarla cevaplarını alıyorlar. 500’ün üzerinde şehidimiz var. Fakat şunu bilmelisiniz ki bu operasyonlarla terör örgütü şimdiye kadarki en büyük kayıplarını yaşamıştır. 7 bin 600’ün üzerinde terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu mücadele tek bir terörist kalmayana kadar devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Bu millet şimdiye kadar diz çökmedi bundan sonra da çökmeyecek” şeklinde konuştu.

Serkan BORLAK    

09 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR