“Gölcük’te öğrenci olmak”

Gölcük Belediye Başkanlığı'nın Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü “Gölcük'te öğrenci olmak” Projesi bu yılki eğitim öğr...

BÜYÜT
Gölcük Belediye Başkanlığı'nın Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü “Gölcük'te öğrenci olmak” Projesi bu yılki eğitim öğretim sezonunda da devam edecek.

BUZ PATENİ
Projenin ilk etkinliği Gölcük Belediyesi’nin Kavaklı’daki Buz Paten pistinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Uzuner, Gölcük Belediyesi proje sorumluları, Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı. Başkan Ellibeş, öğrencilerin buz paten pistini tanımaları, tesisten istifade etmeleri ve stres atmalarının, usta eğitmenler Ali Yılmaz ve Latife Kotil tarafından sağlanılacağını belirtti. Bir program dahilinde ilçe genelindeki tüm lise öğrencilerinin bu hizmetten yararlanacaklarını söyledi. Ayrıca proje kapsamındaki diğer etkinlikler şu şekilde sıralandı.

HIZLI OKUMA
“Öğrencilerin okuma potansiyellerini iki kat artırarak beyin ve göz arasındaki ilişki hakkında bilgi sahibi olmaları ve bu ilişkiden bilinçli olarak faydalanmalarını amaçlamaktadır. 2012-2013 eğitim öğretim yılında okulların 7, 8, 11, 12. sınıflarından istekli öğrenciler ile başlanan faaliyet, 2013-2014 eğitim öğretim yılında 7.sınıflarda okuyan istekli öğrencilere uygulanmaya devam edilecektir.

ÜNİVERSİTE GEZİLERİ
Öğrencilerin moral ve motivasyonları üzerinde olumlu etkiler bırakacağı düşünülerek üniversiteyi yerinde görmek, üniversite havasını solumak, üniversite öğrencileriyle sohbet etme fırsatı yakalamak ve uzman kişilerin yapacağı rehberlikle motive olmaları açısından yararlı olduğunu düşünülmektedir. Bu kapsamda Gölcük ilçesinde öğrenim gören tüm 12. sınıf öğrencilerinin Kocaeli Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversiteleri gezmeleri sağlanacaktır.


KÜLTÜR GEZİLERİ
Öğrencilerin seviyelerine uygun olarak bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek ve derslerin uygulama ortamında yapılmasını sağlamak; onlara çevrelerini, toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerini tanıtmak, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izletmek amacıyla öncelikli kendi ilçelerinden başlayarak kültür gezileri düzenlenecektir. Bu kapsamda öncelikli olarak ilçemizde öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerinin Gölcük’ü tanımalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

KARİYER GÜNLERİ
11. ve 12 sınıf öğrencilerine yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapacağı planlama doğrultusunda müsait olduğu zamanlarda Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde veya okulunda ilçede mesleki çalışmaları ile tanınmış kişiler ile sosyal alanda öne çıkan bazı meslek grup temsilcileriyle bir araya getirilecektir.

TİYATRO VE SİNEMA GÜNLERİ
Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde Gölcük Belediyesince belirlenecek haftalarda profesyonel tiyatro gruplarının yapacağı gösterileri, gösterinin hitap ettiği yaş gruplarına göre öğrencilerin ücretsiz seyretmeleri sağlanacaktır. Öğrenci ve yeteri sayıda öğretmenin görevlendirilmesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılırken, etkinliğe ilişkin tüm hazırlıklar ve öğrencilerin ulaşımı Gölcük Belediyesince sağlanacaktır. 12. sınıf öğrencilerine YGS sınavı sonrasında yaş grubuna uygun bir filmi ücretsiz seyretmeleri sağlanacaktır.

“BİR BAHAR AKŞAMI” ŞİİR DİNLETİSİ
Her yıl Mayıs ayının son haftası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına okullar tarafından hazırlanan “Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi” etkinliği mayıs ayı içerisinde Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde yapılacaktır

28 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR