Kandıra Emniyeti Romanları unutmadı

Özellikle Kandıra’nın sorunlu bölgeleri arasında gösterilen ve zaman zaman olayların yaşandığı Akçakayran mevkiine giden Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, R...

BÜYÜTÖzellikle Kandıra’nın sorunlu bölgeleri arasında gösterilen ve zaman zaman olayların yaşandığı Akçakayran mevkiine giden Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, Roman vatandaşlarla görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

Kandıra’ya yeni atanan Emniyet Müdürü Yusuf Aydın ilçede bir ilki gerçekleştirerek Akçakayran mevkiindeki Roman vatandaşları ziyaret etti. Aydın’ı davullarla ve zurnalarla karşılayan bölge halkı adeta sevgi seli oluşturdu. Önceki dönemlerde bölge halkı ve emniyet arasında yaşanan sıkıntıların oluşmaması adına büyük önem arz eden ziyarette İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın’a, Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Kandıra Turizm Derneği 2. Başkanı Tolga Havuç ve Saygın Otel’in sahibi aynı zamanda Kurtyeri Muhtarı Erol Taşçı eşlik etti.
ROMANLARLA TANIŞTI

Daha sonra Roman vatandaşların isteği üzerine İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, beraberindeki heyetle birlikte Akçakayran Mahallesini gezerek, bölge halkıyla tanıştı. Ayrıca sık sık bölge halkını dinleyen Aydın, konuları tek tek not aldı.

KAPIM HER ZAMAN AÇIK

Genellikle suç işlendiğinde karakola gelinmesinden yakınan Aydın, “Artık çayımızı içmeye ve proje üretmeye gelin. Sıkıntılarımızı birlikte çözelim. Ben evladım yaşındaki çocukların ellerinde kelepçe değil, kalem ve kitap olmasını istiyorum. Eğer birlik duygumuz daim olursa, yapacağımız projelerle istihdam sağlanabilir. Bir sıkıntınız olursa kapım her zaman açık. Biz, bir elin parmakları gibiyiz, sizlerin sıkıntısı bizlerin sıkıntısıdır. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı bölge halkımıza şükranlarımı sunarım, yine geleceğim. Her zaman sizlerleyim” dedi.

KOMEK KURSLARI BAŞLATILMALI

Ayrıca son dönemlerde adı sıkça anılan Kandıra Turizm Derneği kurucu 2. Başkanı Tolga Havuç, Aydın’a destek olarak; “Bölge halkı olarak emniyet müdürümüz adına çok değerli bir devlet adamını kazandık. Emniyet camiamıza bölge halkı olarak daha çok destek olmalıyız. Roman vatandaşlarımızın biraz da istihdama ihtiyacı var. Bence Ko-mek gibi kurslar ile meslek edindirme çalışmaları başlatılmalıdır” dedi.

19 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR