“İzmit’i marka haline getirdik”

CHP’Lİ SEFA SİRMEN:“İzmit’i marka haline getirdik”CHP’den İzmit Belediyesi Başkan aday adayı olan Sefa Sirmen, mahalle gezilerine devam ediyor. Sirmen...

BÜYÜT

CHP’Lİ SEFA SİRMEN:

“İzmit’i marka haline getirdik”

CHP’den İzmit Belediyesi Başkan aday adayı olan Sefa Sirmen, mahalle gezilerine devam ediyor. Sirmen önceki akşam 28 Haziran Mahallesi, Tavşantepe ve Bayındırlık’ta partililerle bir araya gelerek önemli mesajlar verdi.


CHP İzmit’te ön seçim 27 Ekim’de yapılacak. Belediye Başkan aday adaylarından Sefa Sirmen, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Sirmen 28 Haziran, Tavşantepe ve Bayındırlık’ta partililerle bir araya geldi. Belediye başkanı olduğu yıllara değinen Sirmen, “İzmit’i Türkiye’nin markası haline getirdik, Yuvacık Barajını yaptık, musluklardan yedi-yirmi dört dünya standartlarında arıtılmış su akan tek şehir haline getirdik” dedi. Çevre konusuna da değinen Sirmen, “İzaydaş’ı kurup atık sorununu çözdük. Temiz yakıt için Güney Amerika’dan kömür getirttik, İstanbul ve Ankara’nın ardından şehrimizi doğalgazla tanıştırdık” dedi.

“KOCAELİSPORU MARKA YAPTIK^”

Bir dönem Kocaelispor’unda başkanlığını yapan Sirmen, Kocaeli’nin markalarından birinin de Kocaelispor olduğunu ve kulübü büyük takımlarla baş edebilen güçlü bir futbol takımı haline kendilerinin getirdiğini söyledi. Ardından AKP yönetimiyle kulübün düşüşe geçtiğini belirten Sirmen, “Kocaelispor’un ve Kocaeli’nin ışığı söndü” diyerek Kocaelispor’u bu duruma düşürenlere tepki gösterdi.


“DÜŞÜK BÜTÇEYLE
BÜYÜK İŞLER YAPTIK”

Dönemlerinde bütçelerinin çok kısıtlı olduğunu söyleyen Sefa Sirmen, “Çalışanların maaşları da dahil on beş yılda 2 milyar dolarla büyük işler başardık. Belediyenin şuan ki bütçesi yıllık 2 milyar dolar ve üst geçitleri saymazsak orta da yapılan hiçbir şey yok. Başkan olduğum dönemler de rozetlere bakmaksızın herkese hizmet ettik. AKP’nin hizmet anlayışı ise kendinden olmayanları ezen bir yapıdadır. Demokratik paket yaptık deyip ötekileştiriyorlar” dedi.

“2014 İZMİT BİZİM”

CHP İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayı Sefa Sirmen bir beş yıl daha vermemek için partiye ve halka olan borcunu ödemesi gerektiğini ve bu yüzden aday olduğunu açıkladı. Sirmen: ‘CHP 2014 İzmit bizim sloganıyla çalışmalara devam ediyoruz. Parti içinde alınan kararla aday olmam istendi, partime ve beni hiç yalnız bırakmayan İzmit halkına borcumu ödemek için 1989 ruhuyla hata yapmaksızın yeniden düştük yollara” açıklamalarında bulundu.

05 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR