'AB EĞİTİM FORUMU' Kocaeli’de düzenlenecek

Toplantılara Kocaeli adına KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu katılacak Türkiye çapında 19 ilden gelen 120 öğretmen ve eğitimci ile akademisyenler, gazet...

Toplantılara Kocaeli adına KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu katılacak

Türkiye çapında 19 ilden gelen 120 öğretmen ve eğitimci ile akademisyenler, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ilimizde düzenlenen Avrupa Birliği Eğitim Forumu’na katılacak. Bugün düzenlenecek açılış töreninde AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sayın Bela Szombati, Kocaeli Sanayi Odası da Başkan Ayhan Zeytinoğlu tarafından temsil edilecek.

 

MODERATÖR; MESUT YAR

Temel eğitim kurumları öğretmenleri Avrupa Birliği’nde ve Türkiye’de eğitim felsefesi, eğitimde haklar, oyun temelli öğrenme ve bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) gibi konularda eğitim ve etkileşimli panel oturumlarına katılacaklar. Mesut Yar'ın moderatörlüğünü üstlendiği foruma katılan öğretmen, gazeteci ve eğitimciler “Eğitim’de Yeni/Alternatif Bakış Açıları” temasını tartışarak, elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarını değerlendirecekler.

 

STK’LAR DA KATILACAK

Konuşmacılar arasında Hürriyet Gazetesi’nden bir köşe yazarı, Başka Bir Okul Mümkün Derneği ve Nesin Matematik Köyü temsilcileri ile alternatif eğitim teknikleri kullanan bir ilköğretim okulu öğretmeni yer alıyor. Forum 1996 yılında kurulan ve AB Delegasyonu’nun mali desteği ile 20 ilde faaliyet gösteren “AB Bilgi Merkezleri Ağı” tarafından düzenleniyor. Merkezler AB, onun norm ve değerleri ve Türkiye’nin katılım süreci konularında düzenli bilgi sağlamanın yanı sıra konferans, toplantı, sergi ve konser gibi kültürel faaliyetler düzenliyor.

30 Mayıs 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR