Ali Akdemir: Yüzde 100 ben aday olacağım

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ali Akdemir düzenlediği basın açıklamasında “Aday olacağımdan yüzde 100 eminim” dedi.Kocaeli Büyükşe...

BÜYÜT


CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ali Akdemir düzenlediği basın açıklamasında “Aday olacağımdan yüzde 100 eminim” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akdemir, Karabaş Mahallesi Ihlamur Sokak’ta bulunan Mucize Mantılar’da basın açıklaması gerçekleştirdi. Akdemir “Aday olacağımdan yüzde 100 eminim” şeklinde konuştu. Dört kez bütün ilçeleri dolaştığını ve ilçe örgütlerinin tamamını ziyaret ettiğini dile getiren Akdemir, sokak ve köyler toplantılar düzenlediğinin de altını çizdi. Akdemir, “Aday olacağımı düşündüğüm için proje ekibi kurdum. Ekibimle yoğun bir şekilde çalışıyorum” şeklinde konuştu. Adaylığa kendini en yakın kişi olarak görmesinin sebebini 2 buçuk yıllık emeği ile bağdaştıran Akdemir, “Aday olarak ödüllendireceğimi düşünüyorum” dedi.

“ADAY OLUNCA BAŞKAN OLACAĞIM”
“Aday olunca da başkan olacağımı düşünüyorum” diyen Akdemir projelerini aday olarak gösterildiği takdirde açıklayacağını ifade etti. Akdemir, “Somut olarak söylüyorum, Kocaeli’nin değişmeyen sorunlarını değiştireceğiz. Kocaeli sanayi ve üniversitenin sırtında gidiyor. Tarım ve turizmde de iddialı projelerle geliyoruz.” dedi. Büyükşehir Belediyesi için ön seçim isteyenlerin olduğunu fakat genel merkezin politikası gereği bunu telaffuz etmeyi doğru bulmayan Akdemir, “Büyükşehir daha çok genel merkez yoklamasıyla verilecek. Genel merkezimiz ilçelerde kamuoyu yoklamaları yapıyor. Ben yoklamalardan birinci çıkacağımdan yüzde 100 eminim. En hazırlıklı aday benim” şeklinde konuştu.

“SİYASET HALKI ZENGİN ETME SANATIDIR”
Son olarak “Zengin birisi değilim, asla da olmaya niyetim yok” diyen Akdemir, “Siyaset para kazanma sanatı değil, halkı zengin etme sanatıdır. Siyasetin gerektirdiği harcamaları da yaparım. Parayı halkın kazanması için çalışacağız. Politikacının zengin olma hakkı yoktur” dedi.

14 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR