“Trafik cinayetlerinin sorumlusu iktidar”

Son zamanlarda şehir içi ve şehirlerarası yollarda seyreden otobüs, minibüs, midibüs gibi toplu taşıma araçlarında meydana gelen ve kamuoyuna 10 numa...

Son zamanlarda şehir içi ve şehirlerarası yollarda seyreden otobüs, minibüs, midibüs gibi toplu taşıma araçlarında meydana gelen ve kamuoyuna 10 numara yağ kullanımından kaynaklı olduğu yansıyan yangınlarda ayrıca fren patlaması, fren boşalması, tanker devrilmesi olarak da anılan birçok trafik kazasında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesiyle ilgili TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu basın bildirisi yayınladı.


SADECE SEYRETMEKTE

Kullanımı yasak ve tehlikeli olan 10 numara yağ kullanımına göz yumulmaması, araçlarda yangın algılama ve alarm sistemlerinin olup olmadığının denetlenmesi gerektiğine dikkat çeken Makine Mühendisleri, “Toplumun kamusal can ve mal güvenliğini tehlikeye atan pek çok uygulamanın yolunu açan siyasal iktidar; yaşananları sadece seyretmekte. Söz konusu toplu taşıma araçlarındaki yangınların 10 numara yağdan kaynaklandığı ifade edilmekte” dedi.


HÜKÜMLERE UYULMUYOR

Basın bildirisinde, “Yaşanan kazalar göstermiştir ki işletme veya araç sahipleri yönetmeliğin hükümlerini yerine getirmemekte. Kısaca, özel ve kamuya ait toplu taşıma araçlarında ciddi bir güvenlik sorunu oluşmuştur. Yaşanan kazalar yasal denetim ve mevzuat eksikliklerinin yanı sıra siyasal iktidarın her alanda olduğu gibi bu alanda da mühendislik hizmetlerini devre dışı bırakma çabalarını bir kez daha göz önüne sermektedir” ifadeleri de yer aldı.

24 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR