Çiler: Üniversitede emeğimiz var

Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler, Gebze Teknik Üniversitesi ile ilgili olarak geçmişte attıkları adımların sonucunu bugün görmelerinden d...

BÜYÜT

Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler, Gebze Teknik Üniversitesi ile ilgili olarak geçmişte attıkları adımların sonucunu bugün görmelerinden dolayı mutlu olduklarını belirtti. Gebze’nin çıkarları adına üniversite olmazsa olmaz dediklerini kaydeden Çilen, üniversitenin kurulmasında büyük emeklerden birinin kendilerine ait olduğunu söyledi.

 

ÇALIŞMALAR YAPTIK

Sözlerini sürdüren Çiler, “Üniversite ile ilgili olarak geçmiş yıllarda ısrarlı şekilde çalışmalar yaptık. Konuyu sürekli gündemde tutmak için çaba gösterdik. O zaman kimileri bizi eleştiriyor ve şov yapmakla suçluyordu. Oysa biz Gebze’nin geleceği açısından üniversitenin çok önemli bir yer tuttuğunu söylüyorduk” dedi.

 

BUGÜNKÜ DURUMA GELDİ

Bu kentte üniversite olmasıyla birlikte ekonomik, toplumsal ve sosyal yapının değişeceğini de söyleyen Nail Çiler, “Bunun örnekleri birçok ilimizde var. İzmit, Kocaeli Üniversitesi sayesinde her açıdan gelişti ve bugünkü durumuna geldi. Gebze Üniversitesi’nin de aynı işlevi göreceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

HİZMET ODAKLI ALGILANMAMALI

Üniversite konusunun siyaset üstü ve bölgeye hizmet olarak algılanmaması gerektiğini de belirten Çiler, “Bu tür yatırımlar hizmet odaklı olmalı ve hiçbir siyasetin bir parçası gibi algılanmamalıdır. Kim yaparsa yapsın eğer Gebze’ye bir tek çivi çakıyorsa önemlidir” diye konuştu.

05 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR