BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta MHP ip atar, biz asarız!

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta dün parti binasında basın açıklaması yaparak, ülkücü camiaya seslendi, “MHP’ye oy atmayın, biz barajı geçeceğiz” dedi.İ...

BÜYÜT

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta dün parti binasında basın açıklaması yaparak, ülkücü camiaya seslendi, “MHP’ye oy atmayın, biz barajı geçeceğiz” dedi.

İl Başkanı Rıza Güven Usta’ya açıklamasında İzmit İlçe Başkanı Seyit Osman Akyüz ile milletvekili adayı Bayram Kurtaran eşlik etti. MHP ve BBP’nin farkını anlatan Rıza Güven Usta, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, “Onlar ip atar, biz ise asarız” dedi. Sözlerine devam eden Usta, 12 yıl önce BBP ve MHP’nin karıştırıldığını iddia ederek, şunları kaydetti

MHP STATÜKOCU
“12 yıl önce bizi karıştırdılar. Biz tankların karşısında durduk, MHP ise topladı. MHP devletçi bir parti, biz ise devletin ve bireyin birlikteliğini savunan bir partiyiz. MHP statükocu BBP ise demokratik, projeci, milli gelişimi temsil eden, sivil katılımcı bir parti. BBP aklını kiraya vermeyenlerin oluşturduğu bir partidir. Parti olarak her zaman eleştirilere açığız. MHP ve AKP gibi eleştirildiğinde bağıranlardan değiliz. Hatalarımız olduğunda özür dileriz.

EMNİYET DETEKTÖRÜ!
Devlet Bahçeli konuşmalarında AKP’nin yaptığı en iyi şeyleri eleştiriyor da yolsuzluklarını, özelleştirmelerini niye dile getirmiyor? AKP’nin kamuoyu tarafından beğenilen şeylerinden bahsederler de bunlardan neden bahsetmezler? MHP emniyet detektörü mü? Yoksa özellikle birileri mi böyle konuşturuyor?

TRT ŞEŞ’E KARŞI DEĞİLİZ
Biz Türkiye’nin doğrularına göre hareket ederiz. MHP gibi konjektüre göre hareket etmeyiz.
Memleketin menfaatlerine göre hareket ederiz. MHP gibi biz TRT ŞEŞ de karşı değiliz. Devlet elinde olmasına karşı değiliz. Sadece diğer farklı dillerde de yayın yapmalarını istiyoruz. MHP yaşlı biz ise genciz.” Usta, ülkücü camiaya seslenerek, oyların BBP’ye verilmesini istedi.

YÖK’Ü KALDIRACAĞIZ
Projelerine de değinen Usta “Biz YÖK kalksın diyoruz. Liseleri üniversitelere bağlayacağız. Bilimi liselerde başlatacağız. Türkiye’nin gelişmesi için bilim ve teknoloji üretmesi gerekiyor. Bilim ve teknoloji üretildiğinde kalkınma olur. Bizi MHP’den ayıran en büyük farklardan biri de budur. MHP’nin YÖK’le ilgili bir söylemi var mı?” ifadelerine yer verdi.

02 Haziran 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR