Doğan, sanat dolu İzmit için çalışıyoruz

Sanatı ve sanatçıyı seven, destekleyen bir belediye başkanı olarak göreve geldiği ilk günden itibaren yapmış olduğu sanatsal çalışmalarla sanatçıları...

BÜYÜT

Sanatı ve sanatçıyı seven, destekleyen bir belediye başkanı olarak göreve geldiği ilk günden itibaren yapmış olduğu sanatsal çalışmalarla sanatçıların takdirini kazanan Başkan Doğan’ı göreve yeni seçilen Kocaeli Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı Kenan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Gültekin Yazıcı, Seyfettin Karamızrak ve Alptekin Cevherli ziyaret etti.  Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Doğan “ sanat insan yaşamının vaz geçilmez tadı, tuzu heyecanıdır. Sanatsız bir hayat yavan bir hayattır. Sanat içerisinde edebiyat ve şiir apayrı bir iştir. Şair olmak herkesin harcı değildir” dedi.

 

DESTEĞE DEVAM

Kendisinin de bir şiir tutkunu olduğunu belirten Başkan Doğan “Biz sanata edebiyata her zaman destek veren bir belediyeyiz. Konaklarımızda düzenlediğimiz şiir geceleri ile şiire teşvikler yapıyoruz. Kendi aramızda yaptığımız bu şiir etkinliklerimizi tüm halka ulaşabileceğimiz, tüm şiir severlere dinletebileceğimiz programlar haline dönüştürmek istiyoruz. Bizler, sanatla edebiyatla dolu bir İzmit için çalışıyoruz. Gençlerimizi özellikle yavrularımızı bu tür konularda yönlendirip destekliyoruz. Sizler gibi ustalar sayesinde daha güzel eserler çıkmasına vesile olacağız” şeklinde konuştu.

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

Sıcak karşılamaları ve güzel düşünceleri için Başkan Doğan’a teşekkür eden Kocaeli Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı Kenan Aydın da “Yeni yönetimimizle birlikte başkanımızı ziyaret etmek istedik. Bizim mantığımızda edebiyata gönül verenler bizim de gönlümüzde yer etmişlerdir. Bu bakımdan hem kendimizi tanıtmak hem de Birliğimize ve şiir severlere desteklerinizden dolayı sizlere teşekkür etmek istedik” dedi. Ziyaret sonunda Başkan Doğan’a şiir kitapları hediye edildi.

15 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR