Başkan Ellibeş üye kabul belgesini aldı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı tarafından 23-27 Haziran tarihleri arasında Finlandiya’nın Kuopio kentinde düzenlenen “Sağlıklı...

BÜYÜT

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı tarafından 23-27 Haziran tarihleri arasında Finlandiya’nın Kuopio kentinde düzenlenen “Sağlıklı Kentler ve Sağlıklı Yaşlanma” konulu konferansa 33 ülkeden 98 kent ve 300’e yakın kişi katılım sağlamıştı.

 

Gölcük Belediyesi Dünya Sağlık Örgütü 6. Faz Üyeliği’ne Kabul Edildi

Toplantı sonunda yapılan törende Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı 6. Faz üyeliğine kabul edilen Gölcük Belediyesinin üye kabul belgesi DSÖ Avrupa Masası Şefi Dr. Agis Tsouros tarafından Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk’e verildi.

Gölcük Belediye Başkanlık makamına yapılan ziyarette, Dr. Metin Şentürk üye kabul belgesini Başkan Ellibeş’e takdim ederek toplantı hakkında Başkan Ellibeş’e bilgi verdi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Türkiye Sağlıklı Kentler Ağı’ndaki bulunmuş olduğumuz süreç içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalar ile Dünya Sağlık Örgütü’nün üst Şemsiyesindeki yapılanmada 6. Faz’a kabul edilmemizden büyük bir mutluluk duyuyorum. Gölcük İlçesi her geçen gün yenilenen, değişen, büyüyen haliyle dünyadaki diğer belediyelerle yarışacak bir konuma gelmiş vaziyette. İnşallah bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızı daha da hızlandırarak, Dünya Sağlık Örgütü yapılanması içerisindeki yerimizi daha da güçlendireceğiz” dedi.

 

Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk “Gölcük Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği 6. Faz Üyeliği üye kabul belgesini Başkanımız Mehmet Ellibeş’e takdim ediyorum. DSÖ Avrupa Masası Şefi Dr. Agis Tsouros’in selamı var. 5. Faz çalışmaları sona erdi. Gölcük Belediyesi başarıyla 5. Faz’ı tamamladı. 6. Faz’a da üye kabul edildi. Türkiye’den 12 Kent kapasitesi var. Biz 3. Kent olarak Dünya Sağlık Örgütü 6. Faz Sağlıklı Kentler Ağına üye olduk” dedi.

01 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR