Türkkan: Şarj cihazı ile bilgi aktardılar

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu tarafından düzenlenen programa katıldı. Geçen yıl da aynı p...

BÜYÜT

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu tarafından düzenlenen programa katıldı. Geçen yıl da aynı programda konuşma yapan Türkkan, üniversitenin bu yıl Bursa’da düzenlenen konferansında dikkat çekici mesajlar verdi.

 

“CUMHURBAŞKANI AKP’Yİ YÖNETİYOR”

Konferansta konuşan Türkkan, Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulunarak, “Cumhurbaşkanlığı makamının bir ağırlığı olmalı, maalesef o ağırlık kalmadı. Sayın Cumhurbaşkanı AKP ile ilişiğini kesemedi. Hem Türkiye’yi hem hükümeti hem de AKP’yi idare ediyor.”

 

"ERDOĞAN DİKTATÖR OLDU"

Halkın iradesinin önemli olduğunu dile getiren Türkkan, “Dünyadaki bütün diktatörler yüksek oy almışlar. Erdoğan geçmişte diktatörlüğü lanetliyordu, şimdi kendisi diktatör oldu. Türkiye, AKP iktidarında Ortadoğu’daki ataklığa sürükleniyor. Türkiye’nin dış politikası bütünüyle Esad’a mı kilitli. Ülkenin acil bir dış politika revizyonuna ihtiyacı var” dedi.

 

"ÇÖZÜM SÜRECİ ADI VERİLEN BÖLÜNME SÜRECİ"

Çözüm süreci üzerinden iktidarı eleştiren MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, “Zamanında Sayın Öcalan dendiğinde mecliste itirazlar olurdu. Şimdi terörist başı ile Bakan ve MİT Müsteşarı düzeyinde görüşmeler yapılıyor. Son olarak kendisine sekreterya verilecek. 2015’te mi meclise gelir, yoksa 2019’da mı, tartışma şimdi bu” diye konuştu.

 

"ALEVİLER TÜRKİYE'NİN ÖZ EVLATLARIDIR"

Hükümet'in Alevi açılımını da değerlendiren Türkkan’ın, Alevilerle ilgili söyledikleri salondan büyük alkış aldı. Türkkan, şöyle konuştu: “Aleviler Türkiye’nin öz be öz Türkmen evlatlarıdır. Alevi açılımına değil, onları anlamaya ihtiyaç var. İnançlar üzerinden insanları yargılayamayız. Ayrıştırmayı bırakmak lazım.”

 

CEP TELEFONU İDDİASI

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ilginç bir iddiada da bulundu. TBMM’de kulislere cep telefonları için şarj cihazları konulduğunu anlatan Türkkan, “Bundaki asıl niyet sonradan ortaya çıktı. Bu şarj cihazlarını kullananlardan biriyim. Bu cihazları bir tek AKP’li vekil kullanmıyor. Akılları sıra bilgi aktarıyorlar. Neyi aktarırlarsa aktarsınlar, çaldıkları hiçbir veri, onların çaldıklarından ve yaptıklarından daha ayıp bir veri olamaz. Eğer bu yolla birilerinin mahremiyetine el uzatıyorlarsa, kendi mahremiyetlerinin de ortaya çıkmasına hazır olsunlar. Ben gezici, Ergenekoncu ya da cemaatçi değilim. Önce ülkücü, sonra mazlumların yanında duran insanım” diyerek konuşmasını tamamladı.

24 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR