EMEP : Herkesi teslim almak isteyenler başaramayacaktır!

Tüm bunlara ilişkin yazılı bir açıklama yapan Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, “1 Kasım’dan bu yana hızla hak, hukuk, özgürlük tanımaz ant...

Tüm bunlara ilişkin yazılı bir açıklama yapan Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, “1 Kasım’dan bu yana hızla hak, hukuk, özgürlük tanımaz antidemokratik bir baskı rejimi inşa edilmektedir. Savaşçı politikalar bu ortamın dayanağı yapılmaktadır. Kaybeden halklar ve kardeşliği olmaktadır” diyerek avukatların ve akademisyenlerin serbest bırakılmasını istedi!

 

BARIŞ DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK TALEBİMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ!

Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan'ın açıklaması şöyle: 

"Bu suça sessiz kalmayacağız" diyerek ölümlerin durdurulması, barış ve çözüm için yeniden müzakere yapılması ve bu doğrultuda çalışacaklarını söyleyen “Barış İçin Akademisyenler”den 3’ü dün terör örgütü propagandasından tutuklandı. Gerekçe hukuk normlarıyla izahı mümkün olmayacak denli siyasi ve konjonktüreldi. Hâkim mealen; devletin yaşam ve güvenlik için operasyonlarına katliam deyip terör örgütüne söz söylemezseniz, terörün yanında yer alıp propagandasını yapıyorsunuz demektir; sonucunu çıkartmış. Yetmemiş, suçun ağırlığı ve ölçülülükten söz ederek tutuklama kararı vermiştir.

Tüm hak ve özgürlüklerin hızla askıya alındığı günlerden geçerken “Yaşama ve Barış Hakkı”na sahip çıkan 1128 akademisyenin çağrısı yankı bulmuş ve AKP rejiminin hiddetini üzerine çekmişti. O zaman Cumhurbaşkanı olmadık hakaretlerle bu çevrelere saldırmış, bedel ödetme ve ders verme peşine düşmüştü. Bu bastırma politikası sadece imzacı akademisyenlere değil, tüm muhalif görüş ve kesimlere gözdağı idi. Şimdi o gözdağı ve bastırma politikası daha ciddi, vahim boyutlara ulaşmıştır.

Cumhurbaşkanı patlayan bombaların dumanlı ortamında terör tanımını değiştirmekten bahsedip; milletvekili, akademisyen, yazar, gazeteci, sivil toplum kuruluşu yöneticisi unvanlı kişilerin gerçekte terörist olduğunu söyleyerek hukuk ve hakları ayakları altına aldı. Hocaların tutuklanması bu açıklama üzerine geldi. Bu sabah ÇHD üyesi muhalif ve demokrat 8 Avukatın evlerinin basılarak gözaltına alınması, bu dikta rejim anlayışının hızla yürütüldüğünün göstergesi. Kimi çevrelerin darbe siyasetini hatırlatmaları boşuna değil.

1 Kasım’dan bu yana hızla hak, hukuk, özgürlük tanımaz antidemokratik bir baskı rejimi hızla inşa dilmektedir. Savaşçı politikalar bu ortamın dayanağı yapılmaktadır. Kaybeden halklar ve kardeşliği olmaktadır. “Buna seyirci kalmayacağız” diyenler de hukuk askıya alınarak susturulmaktadır. Bu rejimin ne olduğunun, başkaca örneklerinden adı bellidir.

Hocalarımız, avukatlarımız, siyaset sapma hakkı ve tercihini iktidar karşıtı yapanlar, derhal serbest bırakılmalıdır. Savaşı, saldırıları, insanlık suçlarını büyüterek baskı rejimini sürdürmek mümkün değildir. “Her şeyi, herkesi teslim alıp başına buyruk bir yönetimi yürütürüm” diyenler başaramayacaktır!” 

16 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Emekli işçi - Gerçekler bu kadar net ve anlamlıdır,kutluyorum.

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 12:05
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR